Wolff o Wehrleinovi: Skákal bych radostí, kdyby si našel cestu zpět do F1

Wolff o Wehrleinovi: Skákal bych radostí, kdyby si našel cestu zpět do F1

Mercedes svým způsobem zapříčinil, že musel německý závodník z Formule 1 odejít, protože místa u týmů, které odebírají jejich motory, byla plná a ostatní jej kvůli partnerství s Mercedesem odmítli. Podle Wolffa si místo v F1 plně zaslouží.

Ani skvělé výkony nepomohly Pascalu Wehrleinovi k udržení si sedačky ve Formuli 1, proto se po dvouleté pauze vrátil pro letošní sezonu do DTM. Ovšem nyní je opět v pozici, kdy neví, co s ním příští rok bude. Ale tentokrát s tím rozdílem, že díky rozvázání spolupráce s Mercedesem je volným jezdcem, a týmy, jejichž vozy nepohání motor ze Stuttgartu, od něj nemusejí dávat ruce pryč se slovy „Přece nebudeme vychovávat jezdce Mercedesu“.

Wehrlein pod křídly doslova zářil. V roce 2015 se stal nejmladším šampionem v historii DTM a s nekonkurenceschopným vozem týmu Manor dokonce dokázal v roce 2016 bodovat.

Pro nadcházející sezonu se přestěhoval do Sauberu, jenže do dvou úvodních podniků sezony nemohl nastoupit kvůli zraněním, která utrpěl v lednovém Závodu Šampionů. Ale po návratu do kokpitu opět podával fantastické výkony. Přestože opět neměl k dispozici zcela kvalitní techniku, získal cenných pět bodů, zatímco jeho týmový kolega Marcus Ericsson nebodoval ani jednou.

Kam si myslíte, že Pascal zamíří? https://t.co/g0TY99SglT

— SvětFormule.cz (@svetformule) 18. září 2018

Ani to mu nepomohlo k tomu, aby si svoje místo ve formuli 1 udržel, především z toho důvodu, že Sauber spojil síly s Alfou Romeo – potažmo Ferrari -, která logicky nehodlala vychovávat juniora Mercedesu.

Šéf Mercedesu Toto Wolff by si přál, aby mohl zase startovat v královně motorismu: „Pascal si rozhodně zaslouží šanci v F1. Mercedes od začátku Pascalovi pomáhal. Potkal jsem jej na Nürburgringu, když mu bylo 16 let. Absolvovali jsme spolu skvělou cestu od ADAC přes F3 do DTM a investovali jsme do toho čas a peníze.“

„Podle mě momentálně zaznamenáváme více talentů na prahu F1 nebo do ni vstupují, než tomu bylo dřív. Za dva roky možná bude spousta zkušených pilotů pryč a noví talenti se eventuálně dostanou do F1.“

A proč s 23letým Sigmarngčanem rozvázali spolupráci? „Stále o něm mám vysoké mínění a zdálo se, že bychom mu mohli teoreticky blokovat jeho budoucí kariéru, a to jsme nechtěli.“

„On měl rovněž pocit, že potřebuje pracovat na vlastní pěst, dělat to podle svého. Skákal bych radostí, kdyby si našel cestu zpět do Formule 1,“ uzavřel Rakušan.

Sdílejte na:
Zavřít