Wolff o Bottasovi: Pro Lewise bude těžkým soupeřem

Wolff o Bottasovi: Pro Lewise bude těžkým soupeřem

Valtteri Bottas zaujal pozici po Nicu Rosbergovi a stal se tak pro letošek novým týmovým kolegou Lewise Hamiltona. Šéf stáje Toto Wolff je přesvědčen, že v budoucnosti o Finovi bude hodně slyšet.

Za nástupce šampiona Nica Rosberga byl zvolen nakonec Bottas, který s týmem podepsal jen roční smlouvu. Někteří experti nad tím kroutí hlavou: „Zdá se mi to jako zvláštní řešení. Smlouvy na jeden rok jsou dnes jen zřídka. Možná chce Mercedes nejprve vidět, zda Valtteri svou práci zvládne.“

Pravý důvod je ale ve skutečnosti následující: Na konci roku 2017 vyprší kontrakty špičkovým pilotům, jako je Fernando Alonso či Sebastian Vettel, a tím, že s Finem podepsali na pouhý rok, si tak nechávají otevřené dveře právě pro najmutí těchto pilotů. Nabízí se také druhá možnost, a sice angažování jezdce ze svých řad – Pascla Wehrleina nebo Estebana Ocona.

„Nevybrali bychom si Valtteriho, kdybychom měli za to, že by nebyl dost dobrý na to s týmem pokračovat,“ vysvětlil Wolff ve středečním rozhovoru s finským komentátorem Oskarim Saarim z Formulacast.

„Máme několik možností. Museli jsme se vypořádat s Nicovým odchodem. V našich řadách máme několik skvělých jezdců spolu s Pascalem a Estebanem. Ale ti potřebují ještě nějaký čas, takže pro nás bylo klíčové udržet si možnosti otevřené a Valtteri o tom ví. Musí se ukázat a být rychlý. Potom může být budoucnost jeho,“ odůvodnil v rozhovoru pro Sky Sports News HQ Wolff, proč uzavřeli s Finem pouze roční kontrakt.

Rakušan věří, že bude sedmadvacetiletý rodák z Nastoly schopný bojovat o titul a Hamiltonovi pořádně zatopit: „Ještě jsme ho neviděli v autě, se kterým by mohl bojovat o titul. To je další krok. Někteří piloti se vyvíjeli správným směrem, jiní naopak ne. Zajisté bude pro Lewise Hamiltona těžkou konkurencí.“

Přetažení Bottase z Williamsu nebylo pochopitelně nejjednodušší a Mercedes pro to musel také něco obětovat. Tou „obětí“ nebylo nic jiného než peníze, které napomohly nejen odchodu Bottase, ale také návratu Felipeho Massy z důchodu, což potvrdil i sám Wolff v rozhovoru pro Gazzetta dello Sport.

„Samozřejmě, že jsme nemohli klást požadavky bez toho, aniž bychom dali něco na oplátku. Claire Williamsová je opravdu schopná obchodnice – stejně jako její otec Frank. Ale nemluvili jsme jenom o obchodu. Williams například potřeboval zkušeného jezdce, tudíž bylo nutné, aby se Massa vrátil,“ A co německá stáj  použila na revanš za uvolnění Bottase a přilákání Brazilského matadora? Ovšem, že věc, na kterou většina populace slyší – peníze. „Takže teď jsme spokojení všichni. Samozřejmě, že jsme finančně pomohli k Filipeho návratu.“

Sdílejte na:
Zavřít