Wolff nemá omluvu pro výsledek v kvalifikaci v Austrálii

Wolff nemá omluvu pro výsledek v kvalifikaci v Austrálii

Mercedes nemá omluvu pro špatný výsledek v sobotní kvalifikaci při Velké ceně Austrálie. Toto Wolff uvedl, že tempo týmu ve třetím tréninku bylo silné. Neměcká stáj bude stále usilovně pracovat na zlepšení.

Při třetím tréninku Velké ceny Austrálie Lewis Hamilton ztrácel na prvního Charlese Leclerca desetinu sekundy a George Russell se držel těsně za svým týmovým kolegou. Díky tomu měl Mercedes naději, že by v Albert Parku mohl bojovat o pole position. 

Ve kvalifikaci ale Hamilton skončil už v Q2, a jde tak o jeho nejhorší výsledek v Melbourne od sezóny v roce 2010. Do nedělního závodu odstartuje britský závodník z jedenáctého místa. Jeho týmový kolega Russel se do Q3 probojoval a skončil sedmý, za oběma jezdci Red Bullu, Ferrari a McLarenu.  

Rok poté, co zde získal Mercedes druhé a třetí místo v kvalifikaci, označil Toto Wolff letošní výsledek za nedostatečný. Dodal však, že to není dáno nedostatkem úsilí. Je to neuspokojivé, protože jsme ve třetím tréninku zaostávali desetinu. Podmínky byly trochu jiné, ale to není žádná omluva. Máme auto, které je obtížné (ovládat – pozn. redakce) a můžete být buď těsně ve správném nastavení, nebo ne. Přesto, že mě štve, že to říkám už dlouho, tak na tom budeme dále pracovat a snažit se být lepší. 

„To, že jsme v této pozici není tím, že bychom se dost nesnažili, ale není to dost dobré. Jde o souhru aerodynamiky, mechaniky a pneumatik. Nejde o jednu oblast (která je špatná – pozn. redakce), ale musíme držet hlavy dole a překonat to. Je to iluze, že se krátkodobě přiblížíme k Red Bullu, ale pořád musíme věřit, že je v tomto voze víc. A když vidíte jeho výkon ve třetím tréninku, tak to není špatné auto. Je obtížné být mimo výkonnostní okno, takže na tom budeme dál pracovat.”  

Sdílejte na:
Zavřít