Wolff: Mercedes se letos Red Bullu nejspíš nevyrovná

Wolff: Mercedes se letos Red Bullu nejspíš nevyrovná

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff připustil, že je nepravděpodobné, aby Mercedes dohnal náskok Red Bullu v sezoně 2023. Tým z Brackley sice letos netrápí problémy s porpoisingem, nicméně jeho vůz nemá dostatečnou rychlost.

Zdá se, že stříbrné šípy zaostávají v pořadí za odběratelem jejich motorů Aston Martinem, zatímco Red Bull v letošní sezoně dominuje. Úřadující šampioni zaznamenali double v prvních dvou závodech, přičemž Mercedes za nimi pokaždé skončil s více než půl vteřinovou ztrátou na kolo.

Míra převahy Red Bullu nad ostatními a potíže Mercedesu vedly Wolffa k prohlášení, že není realistické uvažovat o tom, že by jeho tým mohl letos dohnat svého největšího rivala.

„Máme za sebou dva závody, ale je to reálné, když se podíváme na rozestupy? Ne není. Ale dáme do toho všechno, co máme, a pak uvidíme, jaký to bude mít výsledek. Loni jsme toho dokázali hodně dohnat s autem, které velmi poskakovalo, a to svým způsobem všechno zastínilo. Nakonec jsme dokázali i vyhrát závod a přiblížit se jim. To musí být naše ambice,“ řekl Wolff pro Autosport.

Drsné probuzení, kterému se mu dostalo v Bahrajnu, přimělo Wolffa, aby vyzývavě nastínil, že Mercedes bude muset ustoupit od svého revolučního konceptu nulových bočnic.

Mercedes, který slíbil viditelné změny na svém voze v nadcházejících závodech, hodlá přinést na květnovou VC Emilia Romagna v Imole rozsáhlý balíček vylepšení. Wolff však zdůraznil, že by to mohlo potenciálně trvat celý rok, než bude tým moci své jezdce vybavit strojem, který bude schopný konkurovat Red Bullu.

„Myslím, že by to mohlo být 6 až 12 měsíců, protože to je doba, kterou nám to trvalo loni, než jsme zjistili, co se s autem vlastně děje. To znamená, že letos potřebujeme mít dvojnásobnou rychlost vývoje.“

„Logicky a racionálně to vypadá tak, že náskok Red Bull se bude postupně zmenšovat, pokud budeme mít vyspělý koncept. Záleží na aerodynamice a době ve větrném tunelu. A to by nám mohlo pomoct. Musíme se jen sebrat, a pokud pochopíme naše auto, budeme dělat velké pokroky, ale musíme být perfektní.“

Po pozitivním závodě v Saudské Arábii, ve kterém zastínili Ferrari, je George Russell přesvědčen, že Mercedes skrývá více potenciálu pro nadcházející závody. Stříbrné šípy míří do Melbourne na VC Austrálie a v současné době jim patří třetí místo v poháru konstruktérů, a to i přes neuspokojivý začátek.

Osminásobní šampioni formule 1 mají stejný počet bodů jako Aston Martin a o 12 bodů víc než Ferrari, nicméně zaostávají již o 49 bodů za vedoucím Red Bullem, který jich má 87.

Sdílejte na:
Zavřít