Williams vynechá první den testů

Williams vynechá první den testů

Williams do úvodního dne předsezonních testů v Barceloně nezasáhne. Stáj z Grove totiž nestíhá při stavbě svého vozu a na závodní trati se tak ukáže až v úterý.

Již zítra odstartují na okruhu v Barceloně letošní předsezonní testy. Během úvodního testovacího dne ovšem uvidíme na závodní dráze pouze devět stájí. Do akce totiž nezasáhne Williams. Stáj z Grove nestíhá při stavbě svého vozu a poté, co byla donucena zrušit svůj záměr absolvovat o víkendu filmovací den, odložila také start svého testovacího programu. S tím začne britský tým až v úterý.

„Bohužel jsme museli start našeho předsezonního testování v Barceloně odložit na úterý ráno. V Grove jsme měli neuvěřitelně rušnou zimu, když jsme pro nadcházející sezonu připravovali FW42 a navzdory nejlepšímu úsilí všech potřebujeme více času, než bude připraven vyjet. Vždy je naší naprostou prioritou postarat se o to, abychom na trať dostali to nejlepší auto, jaké může být a občas to trvá déle, než byste předpokládali nebo chtěli. Zcela zřejmě to není ideální, ale zároveň to není konec světa. Samozřejmě nás čeká pořádný kus práce, abychom získali zpět ztracený čas. Stále ale máme zbývajících sedm dní testů a maximalizujeme čas na přípravu vozu pro první závod,“ uvedla šéfka stáje Claire Williams.

Boj s časem sváděl před startem nové sezony také Renault, jehož šéf Cyril Abiteboul vyjádřil v úterý při prezentaci nového vozu obavy ze zmeškání filmovacího dne a možná také úvodu testů. Francouzský tým se ale nakonec s časovým presem dokázal vypořádat a černo-žlutý monopost s Danielem Ricciardem za volantem absolvoval v Katalánsku první kola již včera.

 

Sdílejte na:
Zavřít