Williams je plný optimismu

Williams je plný optimismu

Stáj Williams míří na domácí Velkou cenu plná optimismu. Podle vedení by totiž jejich vozy opět mohly bojovat o umístění na stupních vítězů.

Ani ve španělské Valencii se Williamsu nevedlo špatně, Pastor Maldonado se kvalifikoval na třetí příčku a i v závodě si vedl velmi dobře, v předposledním kole svedl souboj s Lewisem Hamiltonem o třetí příčku, ovšem došlo ke kolizi a bylo po nadějích. To ale britskému týmu neubralo na optimismu, na okruh Silverstone se těší a věří v další podobný výsledek.

Tempo vozu FW34 totiž ve Španělsku působilo velice sympaticky, Williams navíc pro svůj vůz připravil několik dalších aktualizací, které hodlá testovat již nadcházející závodní víkend na Silverstone. „Po velmi dobrém představení ve Valencii, které bohužel skončilo zklamáním, míříme na Silverstone s velkými nadějemi,“ řekl Mark Gillan, hlavní inženýr.

„Silverstone je skvělý okruh, má nejrychlejší a nejprotáhlejší zatáčky v celém šampionátu, je to okruh, na kterém by se nám podle předpokladů mohlo dařit, nicméně stále před sebou máme velké množství práce a bude to náročný závodní víkend,“ říká Gillan.

„Britská Velká cena je pro náš tým vždy velmi speciální, je tu vždy skvělá atmosféra a fanoušci zde patří k těm, kteří o Formuli 1 vědí hodně. Trať by našemu vozu měla vyhovovat, je specificky podobná té v Barceloně, kde se nám podařilo zvítězit,“ řekl venezuelský závodník Pastor Maldonado. „Rychlost našeho vozu ve Valencii byla opravdu dobrá, navíc tu máme další upgrady, které chceme na autě vyzkoušet,“ dodává.

Sdílejte na:
Zavřít