Williams dál nestíhá, přijde o více než jeden den

Williams dál nestíhá, přijde o více než jeden den

Stáj z Grove má problémy s dokončením letošního FW42. V Barceloně se zřejmě neukáže ani v úterý, i nad dalšími dny visí otazník.

Williams musel kvůli průtahům zrušit filmovací den se svým letošním monopostem, který plánoval na víkend před zahájením testů. Na dráze chyběl i během prvního testovacího dne.

Nyní se přitom jeví jako velice pravděpodobné, že absentovat bude dál. V Barceloně je stále přítomen pouze ukázkový vůz, na ostrém monopostu se nadále pracuje v továrně v Grove.

Zastupující šéfka týmu Claire Williams se nechala slyšet, že nejasnosti ohledně prvního vyjetí stále přetrvávají.

„Pravděpodobnější je ta varianta, že v pozici, kdy budeme schopni vyrazit na trať, nebudeme přinejmenším do středečního rána,“ řekla. „Je to pochopitelně obrovské zklamání, ale taková je bohužel situace, ve které se nacházíme.

Budeme se snažit vyrazit s FW42 na dráhu, jak nejdříve to jen půjde.“

Situace znamená, že Williams nyní přijde nejméně o 25% předsezónních testů. Snaha odrazit se ode dna výsledkové listiny, kde tým v roce 2018 skončil, tak dostává první trhliny.

Williams v pondělí odpoledne vydal upravený rozpis jízd pro své jezdce. George Russell by měl absolvovat první kilometry nového vozu ve středu, ve čtvrtek má pak za volant usednout Robert Kubica.

Zdržení zároveň znamená, že rezervní pilot týmu Nicholas Latifi, který měl jezdit v úterý a zčásti ve středu, tento týden nedostane prostor vůbec.

Sdílejte na:
Zavřít