Whitmarsh: Nic není ztraceno

Whitmarsh: Nic není ztraceno

Šéf britské stáje McLaren potvrdil, že ačkoli se zdá stáj Red Bull neporazitelná, tým z Wokingu má hned několik předností, díky kterým může bezkonkurenční stáj porazit.

Sebastian Vettel jel první závod nového ročníku jako pilot z jiné planety. Již v kvalifikaci nadělil všem soupeřům přes půl vteřiny a v závodě si také počínal jako ostřílený závodník. Ačkoli Lewis Hamilton s McLarenem ztratil na vítěze závodu přes dvacet sekund, šéf britského týmu Martin Whitmarsh byl s předvedeným výkonem spokojený. „Měli jsme mít v tomto závodě hned dva závodníky na stupních vítězů,“ myslí si Whitmarsh. „Lewis sice nebyl rychlý tak, jako Sebastian, nicméně až do problémů s podlahou s ním dokázal držet krok.“

„Jenson dnes také nejel špatné, měl smůlu, když uvízl na dlouhou dobu za Felipem, ale takové už závody jsou. Věřím, že v nadcházejících závodech se mu bude dařit lépe,“ dodal.

„Sebastian Vettel letos společně s týmem jistě bude odvádět opět skvělou práci, vždyť to jsou úřadující šampióni, ale pokud se na porovnání našich týmů podíváme objektivně, i my máme několik předností, díky kterým můžeme Red Bull porazit. Máme za sebou první závod velmi dlouhé sezóny a čeká nás ještě spousta dalších. Uvidíme, jak bude situace vypadat za dva nebo tři měsíce. Rozhodně není nic ztraceno a chceme o první příčky bojovat až do posledního závodu,“ dodal závěrem Whitmarsh.

Sdílejte na:
Zavřít