Wehrleinovo angažmá u Mercedesu kvůli nedostatku zkušeností padlo, odchází k Sauberu

Wehrleinovo angažmá u Mercedesu kvůli nedostatku zkušeností padlo, odchází k Sauberu

Dlouhé týdny spekulací, které vyvolal odchod úřadujícího mistra světa Nica Rosberga, se zdají být u konce. Tedy alespoň co se týká osudu hlavního kandidáta na volnou sedačku u Mercedesu Pascala Wehrleina.

Podle posledních informací, které přinesl motorsport.com, má Němec obsadit druhou sedačku u Sauberu po Brazilci Felipe Nasrovi. Wehrlein byl sice v tom nejužším výběru náhradníků Rosberga, při čemž ale právě on má nejméně zkušeností, a proto nechtěl Mercedes riskovat a povýšit ho do továrního týmu.

Místo toho se ale Mercedes dohodl se Sauberem a poskytl mu služby svého svěřence pro sezónu 2017. Konečná podoba kontraktu by měla být dokončena během několika nadcházejících dní.

Stáj se sídlem v Brackley angažuje s největší pravděpodobností jezdce Williamsu Fina Valtteriho Bottase a jeho místo ve Williamsu zaujme brazilský matador Felipe Massa, který sundává svoji helmu z hřebíku a vrací se zpátky do F1.

Aktuálně jsou volná místa už jen u Manoru, který v současné době jedná s novými investory. Horkým kandidátem na jednu ze sedaček je Esteban Gutiérrez. Dále je s Manorem také spojován Felipe Nasr a Rio Haryanto, který musel v polovině loňské sezóny přenechat kvůli finanční indispozici své místo Estebanu Oconovi.

Sdílejte na:
Zavřít