Wehrlein příští rok v Sauberu místo Nasra?

Wehrlein příští rok v Sauberu místo Nasra?

Pascal Wehrlein by mohl přeci jen změnit působiště a stát se u Sauberu stájovým kolegou Švéda Marcuse Ericssona, jenže proti němu stojí, co se týče finanční dispozice, velmi silný konkurent – Brazilec Felipe Nasr.

Wehrelin byl spojován s místem u Force Indie po krajanovi Nicu Hülkenbergovi, který odchází k Renautlu. Jenže naděje na přesun do indické stáje uhasly, když sedačku nakonec získal Němcův týmový kolega z Manoru Esteban Ocon.

Volná místa jsou prakticky už jen u Manoru a jedno u Sauberu vedle Marcuse Ericssona. Podle posledních informací, které přinesl německý auto-moto-und-sport.de, by mohl Wehrlein zamířit právě ke Švýcarům.

Vyplatil by mu se přestup do Sauberu? Dvaadvacetiletý rodák ze Sigmaringenu patří pod křídla Mercedesu, tudíž by po angažmá u Sauberu, který bude odebírat rok staré motory Ferrari, o spojenectví s německým týmem přišel. A ještě se naskýtá jedna otázka, a to, zda by si vůbec polepšil. Ačkoliv předvedl Sauber vloni pár slibných výkonů, například Nasrovo páté místo v Ausrálii, resp. šesté v Rusku, tak se velmi trápí. V letošní sezóně na své první body stále čekají a většinou se umísťují na chvostu startovního pole. Ovšem to Manor také, ale přesto dokázali získat díky Wehrelinovi jeden velmi cenný mistrovský bodík.

Na druhé straně stojí současný pilot stáje z Hinwilu Felipe Nasr, kterému hraje do karet ohledně udržení si kokpitu hned několik skutečností. Brazilec může nabídnout týmu tučný sponzorský dar v podobě 15 milionů dolarů od Banco do Brasil, zatímco Wehrlein nic takového nabídnout nemůže.

O udržení Nasra na startovním roštu má velký zájem i sám šéf Formule 1 Bernie Ecclestone, který si přeje mít po odchodu Felipeho Massy na startovním roštu alespoň jednoho Brazilce. A to je zase další mínus pro Wehrleina, protože v soupisce jsou Němci hned čtyři…

Je tedy jisté, že o Nasra zájem je. Zda je zájem oboustranný a přeje si čtyřiadvacetiletý jezdec s týmem spolupracovat i nadále, je ve hvězdách. Ostatně i jeho sponzor Banco do Brasil váhal ohledně prodloužení smlouvy se Sauberem po letošní marné sezóně, nakonec se ale rozhodl, že s nimi prodlouží.

A do třetice všeho dobrého a zlého. Ale jak se zdá, tak pro Wehrleina bohužel platí jen část druhá – „do třetice všeho zlého“. Šéf týmu Mercedes Toto Wolff se sice setkal s šéfkou Sauberu Monishou Kaltebornovou, při čemž také mluvilo o finanční podpoře od Mercedesu. Jenže opět se dostáváme zpět k již zmiňovanému faktu, že Sauber je zákazníkem Ferrari.

Částka, kterou disponuje Nasr, by se hodila také Manoru, který by ji určitě přijal všemi deseti. Protože by do týmu přiteklo o poznání více peněz, než v případě Wehrleina, Gutiérreze či Haryanta.

U takto malých týmů se počítá každý dolar, proto nebude žádným překvapením, když angažují jezdce s příslibem velkého balíku peněz.

Nyní je Manor na desátém místě v Poháru konstruktérů, ale pokud Sauber ve zbývajících závodech získá nějaké body a odsune je na příčku poslední, tak hrozí, že bude muset britská stáj královnu motorismu opustit. Na rozdíl od stáje z Banbury by jedenácté místo nemělo pro Sauber tak fatální následky.

Sdílejte na:
Zavřít