Wehrlein kritizuje Buttona za „šílený manévr“, který oběma ukončil závod

Wehrlein kritizuje Buttona za „šílený manévr“, který oběma ukončil závod

Během závodu v monackých uličkách se stala kuriózní nehoda, a sice jeden z monopostů byl převrácený na stranu. Tím nešťastníkem byl Pascal Wehrlein. Ačkoliv to vypadalo strašidelně, Němec odešel po svých.

Zdá se, že je Wehrlein magnetem na husí kůži nahánějící nehody. Stačí si vzpomenout na Závod šampionů a kolizi s Felipem Massou, ze které odešel se zlomeným krčním obratlem, proto jsme jej v úvodních dvou závodech, v Austrálii a Číně, neviděli a místo něj závodil Antonio Giovinazzi.

V plné síle se vrátil až na Velkou cenu Bahrajnu, kde okamžitě zajel perfektní výsledek. Skončil pozici za body, tedy na 11. místě.

Dnes se dvaadvacetiletý pilot Sauberu připletl do další zlověstně vypadající kolize. Tentokrát v tom byl však nevinně. V 60. kole se jej snažil v zatáčce Portier zvnitřku předjet Jenson Button, jenže Britovi výpočty jaksi nevyšly podle plánu, když nabral Wehleina čumákem svého MCL32, což posloužilo jako katapult a Němec skončil v protějších svodidlech otočený na bok. Wehrlein z vozu vylezl bez známky jakéhokoliv zranění.

Tým se ho přes vysílačku okamžitě ptal, jak na tom je. Junior Mercedesu byl stručný: „Bylo by mi lépe, kdyby mě někdo vysvobodil.“

Wehrelin byl následně odvezen medical carem do nemocnice na povinné vyšetření. „Narazil jsem znovu hlavou do bariéry, proto musíme vyčkat na rentgen, který podstoupím příští týden, teprve pak můžu s jistotou říct, že je vše v pořádku. Ale cítím se v pohodě,“ uvedl Wehrlein a dále zdůrazňuje, že nemůže tvrdit, že k žádnému úrazu nedošlo: „Všechno si pamatuju. Nabral mě ze strany a natlačil do zdi. Tam jsem viděl, že se z brzd kouří a už jsem chtěl jenom pryč z auta. Musel jsem však počkat, až mě vysvobodí. Jakmile vůz zase stál na všech čtyřech, mohl jsem vyskočit. Celkem vzato všechno vypadá v pořádku. Ale s ohledem na předešlé události (následky kolize ze Závodu šampionů, pozn. red.) musím počkat na další vyšetření.“

Německý závodník netuší, co si vlastně Button myslel, když se jej snažil předjet. Přeci jenom jsou nové monoposty mnohem širší, než ty, na které byl zvyklý Brit. Možná i tento fakt sehrál svou roli při Buttonově plánování manévru, protože si neuvědomil, že se tam dva vozy pravděpodobně nevejdou.. „Na tomto místě nemůžete s těmito auty ostatní předjíždět. Od Jensona to byl šílený pokus!“ zhodnotil počínání svého rivala z McLarenu.

Jenže sedmatřicetiletý rodák z Frome má na incident zcela odlišný pohled. Podle něj ho Wehrlein neviděl. „Nejdůležitější je, že je Pascal v pořádku. Jen jsem se snažil vecpat dovnitř, protože jsem si myslel, že tam bych ho mohl zvládnout předjet. Ale o mě očividně neviděl a zatočil. Chtěl jsem ještě uhnout, ale už bylo příliš pozdě. Ještě jsem nikdy neviděl, aby se auto takhle při srážce otočilo. Bylo to opravdu nešťastné. Možná to mělo co do činění s pneumatikami. Netuším,“ popisuje šampion z roku 2009.

Sdílejte na:
Zavřít