Wehrlein je smířený s rozhodnutím Force Indie, se smlouvou na rok 2017 si hlavu neláme

Wehrlein je smířený s rozhodnutím Force Indie, se smlouvou na rok 2017 si hlavu neláme

O víkendu jezdce čeká velké finále na okruhu Yas Marina v Abu Dhabi. Pár z nich neví, kde příští rok budou. Mezi ně patří i Pascal Wehrlein, který si s tím, že ještě nemá místo pro rok 2017 nikde jisté, hlavu neláme.

Svěřenec Mercedesu byl spojován hlavně se sedačkou u Force Indie, dokud mu možnost jezdit za indický tým nevyfoukl jeho týmový kolega Esteban Ocon. V posledních dnech se objevili spekulace o tom, že by mohl zamířit do Sauberu, kde by obsadil druhý kokpit vedle Švéda Marcuse Ericssona.

Nejmladší šampion v historii DTM neví, kde se nakonec pro příští rok ukotví, ale i přes to je uvolněný a koncentruje se na poslední závod sezóny. Jediné, čeho lituje je, že Manor v Brazílii ztratil desáté místo v Poháru konstruktérů ve prospěch Sauberu.

Wehrlein nevidí moc reálně, že by závod na Yas Marině dokončili před jejich největším rivalem Sauberem. Nezbývá jim nic jiného než doufat v pomoc ostatních:  „Musí vypadnout hodně aut a my musíme zvládnout se propracovat před Sauber. V simulaci to nevypadá dobře. Ty dvě dlouhé rovinky nám sice pomůžou, ale zbytek trati se zatáčkami už ne. V našich analýzách jsme za Sauberem.“

Volná místa zbývají už jen u Manoru a jedno u Sauberu. Ale háček je v tom, že kandidátů na tyto tři místa je hodně a o konečném verdiktu zřejmě rozhodnou také peníze.

 „Ne, to se tak říci nedá. Už jsou volná místa jen u dvou stájí, ale závodníků, kteří jsou na výběr, je spousta. Někteří jezdci mají i peníze,“ reagoval v rozhovoru pro německý speedweek.com na otázku, zda může s jistotou říci, že se na startovním roštu objeví i příští rok.

S tím, že se Force India nakonec rozhodla přibrat k sobě do týmu Francouze, je Wehrlein smířený.

„Ne, protože důvody, proč se Force India rozhodla, že Ocon se do týmu hodí lépe, znám. Ale to neznamená, že tím moje kariéra skončila,“ zdůraznil dvaadvacetiletý Němec, který ale upozorňuje, že nemůže jasně určit, jestli by byl pro něj lepší volbou Manor nebo Sauber, protože pravidla pro příští rok prošla rapidními změnami. „To není možné říci, protože máme změny v pravidlech. Každý může mít štěstí nebo to pokazit. Bude důležité nejen efektivně vyvíjet, ale rovněž také mít odpovídající budget.“

Skutečnost, že je Sauber odběratelem pohonných jednotek Ferrari, by měla být bezproblémová. Wehrlein je s Mercedesem víceméně v každodenním kontaktu. Na začátku týdne byl v Brackley, kde trénoval na simulátoru a také na dalším vyjednávání ohledně jeho budoucnosti.

„Po první části sezóny jsem nebyl spokojený s mým vystupováním v kvalifikacích. Mohly být lepší. Ale ze začátku jsem se toho musel hodně učit, především jak zacházet s pneumatikami. Ve druhé polovině sezony jsem zaznamenal značný vzestup, takže sečteno a podtrženo můžu být s mojí bilancí spokojený, zejména s bodem z Rakouska. S trochou štěstí to mohlo vyjít i v Monze a Spa-Francorchamps. Ale v Itálii jsem vypadl kvůli technickým problémům a v Belgii následovala postartovní kolize,“ zhodnotil své prozatimní vystupování ve své debutové sezóně v královně motorismu.

A co všechno musí udělat pro to, aby se zlepšil? „Myslím, že to s větším množstvím zkušeností přijde samo. Vždycky a všude se můžete něco přiučit – ohledně sladění či práce s pneumatikami. Příští rok už také budu znát všechny tratě. Většina z nich pro mě byla nová. Ve druhém roce ve Formuli 1 by to mělo být všechno jednodušší,“ uvedl Wehrlein.

Jelikož o titul mistra světa bojuje Wehrleinův krajan Rosberg, tak se ani on nevyhnul otázce, zda by byl rád, kdyby vyhrál titul právě Nico.

 „Myslím, že by měl vyhrát ten lepší.“  A kdo je podle něj ‚ten lepší‘? „Ten, který má na konci více bodů. Hamilton s Rosbergem jezdili letos na stejné úrovni. Titul by si zasloužili oba. Jen doufám, že to nerozhodne technický problém, nebo že jeden z nich vypadne,“ uzavřel Wehrlein.

Sdílejte na:
Zavřít