Webbera výsledek kvalifikace zklamal

Webbera výsledek kvalifikace zklamal

Australský pilot nepředvedl před domácím publikem špatný výkon a do zítřejšího závodu odstartuje z třetí příčky. I tak je ale ztrátou na stájového kolegou Vettela velmi zklamán.

Mark Webber byl po kvalifikačních jízdách zklamán především osmi setinovou ztrátou na kolegu Sebastiana Vettela, který do zítřejšího závodu odstartuje z pole position. „Nedařilo se mi dnes najít správný recept pro co nejrychlejší čas, dnešním výsledkem jsem rozhodně zklamán,“ řekl Webber pro britský Autosport. „Sebastian zajel velmi dobré kolo a s přehledem získal pole position. Jsem překvapený ztrátou, která je mezi námi a také mě mrzí, že nestartuji z první řady a na startu se budu muset vypořádat s Lewisem.“

„Kluci dnes odvedli skvělou práci a patří jim velké poděkování. Byla to chyba z mé strany, že jsem nedokázal zajet lepší kolo a do zítřejšího dne se budu snažit přijít na to, kde je potřeba se zlepšit,“ řekl dále australský pilot, který má na okruhu Melbourne pochopitelně nejvíce fanoušků.

„Vítězství před domácím publikem by bylo rozhodně skvělé, stále není nic ztraceno, ale startuji až ze třetího místa a je pochopitelné, že se mi soupeři nebudou sami uhýbat. Bude to velmi zajímavý závod, startujeme na nových pneumatikách, jejich chování se nedá předpovídat, navíc nás může překvapit také počasí. Uvidíme, jak bude zítřejší závod probíhat, ale již kvalifikace ukázala, že potenciál  našeho nového vozu je opravdu vysoký a i letos může bojovat na samotném vrcholu startovní listiny,“ dodal Webber.

Sdílejte na:
Zavřít