Webber zmaten ztrátou na vítěze

Webber zmaten ztrátou na vítěze

Pilot po závodě před domácím publikem přiznal, že bude zkoumat všechny aspekty dnešního závodu, protože si stále nedokáže vysvětlit propastnou ztrátu na vítěze závodu.

Australan Mark Webber dojel do cíle Velké ceny Austrálie se ztrátou jednačtyřiceti sekund na prvního Sebastiana Vettela, který jel ve stejném voze. V průběhu závodního víkendu byl Webber pravidelně o necelou sekundu na kolo pomalejší, než-li jeho stájový kolega a stejně tomu bylo i v dnešním závodě. Není tedy divu, že po skončení Grand Prix neskrýval zklamání. „Byl to velice těžký závod,“ přiznal Webber, který v Austrálii zvolil strategii tří zastávek.

„Snažil jsem se ze svého vozu vydat maximum, i tak to ale stačilo jen na páté místo. V současné chvíli si to nedovedu vysvětlit, ovšem chci znát odpovědi na hodně otázek,“ řekl australský pilot dále.

„S výkonností to bylo podobné, jako ve včerejší kvalifikaci a já chci nyní vědět proč,“ prozradil Webber, který na otázku, zda-li bylo něco v nepořádku s jeho vozem, odpověděl: „Těžko říct. Po tak pokaženém závodě se musím podívat na všechno, včetně sebe. Musíme ale zůstat optimističtí, je to první závod nové sezóny a další jsou teprve před námi. Jsou tu piloti, kteří si za dnešní výkon svou pozici zaslouží a my musíme zapracovat na tom, abych mezi nimi byl v příštím závodě také,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít