Webber: Vettelova dominance je u konce

Webber: Vettelova dominance je u konce

Podle australského závodníka je dominance jeho stájového kolegy Sebastiana Vettela u konce. Mark Webber je přesvědčen, že nadcházející závody nabídnou několik různých vítězů.

Pilot Sebastian Vettel vstoupil do letošního ročníku opravdu skvěle, vyhrál celkem pět ze šesti prvních Velkých cen sezony a s přehledem si vybudoval náskok na čele šampionátu, který drží až do teď. Když byl však na svého stájového kolegu dotázán Mark Webber, bez váhání oznámil, že vítězné tažení německého pilota je již u konce. „Vettelova vítězná série je již u konce. Dal bych ruku do ohně za to, že se v letošní sezoně již nestane, aby jeden závodník získal pět nebo šest vítězství po sobě, to je vyloučeno,“ nastínil šance svého stájového kolegy Australan.

Ačkoli má německý mladíček na čele šampionátu náskok právě na svého parťáka z týmu Red Bull celkem 85 bodů, Mark Webber nepřipouští, že by byl šampionát již rozhodnutý. „Nadcházející závody nabídnou několik vítězů, pro mě je důležité, abych se pravidelně umisťoval na předních příčkách, protože v současné době jsem Sebastianův největší konkurent,“ říká Webber, jež v letošním ročníku nezískal zatím ani jedno vítězství.

„Odhadovat, kterému týmu ze špičky startovního pole se bude ve Spa dařit nejlépe je opravdu složité. Myslím si, že se bude jednat o velmi vyrovnanou Grand Prix již od pátečních tréninků. McLaren, Ferrari ani Red Bull mezi sebou nemají před tímto závodem výrazné rozdíly a bude to další těsný závod, podobně jako v předchozích dvou nebo třech případech,“ slibuje australský závodník, jež je aktuálně na druhé příčce v Poháru jezdců. „Měl-li bych být ale upřímný, Spa bych rozhodně nezařadil mezi okruhy, na kterých by měl být náš vůz extra konkurenceschopný,“ řekl.

Sdílejte na:
Zavřít