Webber věří v rovnovážnost mezi jezdci

Webber věří v rovnovážnost mezi jezdci

Australan Mark Webber věří, že stáj Red Bull nabídne oběma pilotům tohoto týmu stejné podmínky pro závodění v nadcházející sezóně a nebudou se tak opakovat situace z loňska.

Ke konci loňského ročníku Formule 1 tvrdil australský závodník Mark Webber, že upřednostňovaným pilotem ve stáji Red Bull je mladičký Němec Sebastian Vettel. Od Velké ceny Turecka, kde došlo k vzájemné nehodě obou pilotů, byla atmosféra ve stáji velmi hustá. Vše vyvrcholilo při závodním víkendu ve Velké Británii po aféře s předním přítlačným křídlem, které dostal právě Vettel a Webber tak musel jezdit se starším typem.

V současné chvíli je ale Australan přesvědčený, že stáj Red Bull nabídne od začátku nového ročníku rovnovážné podmínky pro oba piloty. „Oba si pochopitelně přejeme spravedlivé a rovnocenné podmínky pro novou sezónu,“ potvrdil Mark Webber pro britský tisk.

„Loňskou aféru s přítlačnými křídly bych již nerad řešil. Věřím, že to pro tým nebylo jednoduché rozhodnutí, ale nemá cenu se tím již zaobírat. Rozhodně jsem se nechtěl dostat do pozice, kdy mě většina lidí viděla jako závistivce, který Sebastianovi nepřeje úspěch. Jsem přesvědčený, že se těmto problémům v letošním ročníku vyvarujeme a tým nám oběma nabídne rovnocenné podmínky pro závodění. Jsme zase o rok starší a zkušenější, máme před sebou novou sezónu, ve které tento mladý tým může zaznamenat další nové úspěchy,“ dodal Webber.

Sdílejte na:
Zavřít