Webber: Současná F1 připomíná amatérismus

Webber: Současná F1 připomíná amatérismus

Australan Mark Webber velmi ostře zkritizoval současný stav Formule 1. Podle závodníka je velmi „trapné“, že některé stáje ani dva týdny před zahájením sezóny neví, zda-li do šampionátu nastoupí.

Čtyřem stájím bylo před nadcházející sezónou umožněno vstoupit do šampionátu Formule 1, jenže v přípravách na blížící se ročník jsou zatím jen týmy Lotus a Virgin, zatímco Campos i US F1 se potýkají s nedostatkem finančních prostředků.

Mark Webber si myslí, že takovýto přístup jednotlivých stájí k vrcholové motoristické soutěži by neměl být brán vůbec vážně. Současnou situaci ve Formuli 1 označil za zcela trapnou a amatérsky řešenou.

Je to velmi trapné,“ řekl bez váhání australský závodník ve službách Red Bullu. Jak je vůbec možné, že jen dva týdny před začátkem dalšího ročníku Formule 1 není vůbec jasné, které stáje se šampionátu zúčastní? Připomíná mi to scénky z Mickey Mouse, nebo Toma a Jerryho,“ dodal.

Zatímco Virgin a Lotus velmi pilně pracují na přípravách pro nadcházející sezónu, US F1 je v bezmocné finanční situaci a podle všeho vedení stáje již požádalo FIA o odložení jejich účastni v šampionátu až na rok nadcházející.

Ani Campos Meta na tom není po finanční stránce zrovna nejlépe. Podle médií pracuje španělská stáj na získání nových sponzorů, kteří mohou týmu pomoci v přípravách na nadcházející ročník. Campos by se podle všeho také měl přejmenovat na Hispania Racing, ovšem ani dnes nikdo neví, zda-li stáj vůbec bude stát na startovním roštu. 

Sdílejte na:
Zavřít