Webber si ztrátu neumí vysvětlit

Webber si ztrátu neumí vysvětlit

Australský pilot vybojoval v posledních dvou kvalifikacích dvě pole position a favoritem byl i dnes v Maďarsku. Jenže na Hungaroringu se mu nedařilo a skončil až na šesté příčce.

Pilot Mark Webber závod na Hungaroringu v loňském roce vyhrál a favoritem na zisk triumfu měl být i v roce letošním. Tedy on stále je, nicméně do zítřejší Grand Prix odstartuje až ze šesté příčky, což je letos vůbec nejhorší umístění Australana v kvalifikaci. Po sobotních jízdách přiznal, že si nedovede vysvětlit mezeru mezi ním a Sebastianem Vettelem (+ 0.659s), který si dnes dojel pro pole position.

„Neexistuje žádný způsob, kterým bych si ztrátu na Sebastiana v dnešní kvalifikaci mohl vysvětlit,“ přiznal se po nepovedeném sobotním představení Mark Webber. „Ve druhé části kvalifikace jsem měl problémy s KERSem, ale to bylo před závěrečnou pasáží kvalifikace vyřešeno. Tak velkou ztrátu si opravdu neumím vysvětlit.“

„Pokud ztratíte téměř sedm desetin sekundy na vítěze, je něco špatně, zejména poté, co jsem dvě předchozí kvalifikace dokázal vyhrát. Nejsme daleko od úspěchu, ale zítřek pro nás bude opravdu náročný, musíme zjistit příčiny tohoto neúspěchu a zajistit, aby se to již neopakovalo. Nyní jen doufám, že se nám bude v zítřejším závodě dařit o něco lépe,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít