Webber prodloužil kontrakt s Red Bullem

Webber prodloužil kontrakt s Red Bullem

Minimálně do roku 2011 bude australský závodník Mark Webber ve službách aktuálního lídra Poháru konstruktérů – stáje Red Bull Racing. Pilot totiž prodloužil svou smlouvu na další sezónu.

Australan prodloužil smlouvu týden po kontroverzním incidentu se stájovým kolegou Sebastianem Vettelem během Velké ceny Turecka, kdy došlo ke vzájemné kolizi obou závodníků. Britská média spekulovala o prodloužení aktuálního kontraktu Marka Webbera již během závodního víkendu v Monaku, z oficiálním vyjádřením ale stáj přišla až v pondělí ráno.

Ačkoli se nám v posledních dnech nedařilo zrovna ideálně, nyní jsem opravdu velmi šťastný,“ prozradil po podpisu nové smlouvy Webber.Jsem velmi rád že vztah mezi mnou a Sebastianem se nijak nezměnil a podpis nové smlouvy je jednoznačně tím nejlepším, co mě v současné době mohlo potkat. I nadále jsem měl zájem pokračovat v kariéře pilota Formule 1, ale že vedení týmu přijde s nabídkou nového kontraktu takto brzo mě poměrně šokovalo, i tak jsem ale neváhal,“ prozradil dále australský závodník.

Věřím, že během letošní, potažmo té nadcházející sezóny využiji svých bohatých zkušeností a konečně se mi podaří to, na co tak dlouho čekám, tedy zisk mistrovského titulu. Je před námi ale ještě velká spousta práce, bez které se úspěchu rozhodně nedočkáme,“ řekl dále Webber.

Ani Christian Horner, šéf stáje Red Bull nebyl jiného názoru. Podpis nové smlouvy s Markem není žádným překvapením, protože je velmi významným členem našeho týmu a v současné době je na samotném vrcholu své kariéry. Není tedy důvod, proč s ním nepočítat i v nadcházející sezóně,“ dodal Horner.

Dá se tedy předpokládat, že v nadcházející sezóně se příliš mnoho změn u špičkových stájí dít nebude. Oba jezdci stáje Mercedes mají kontrakt i na sezónu nadcházející, velmi nepravděpodobné je i stěhování Brazilce MassyFerrari nebo polského pilota Roberta Kubici z nového působiště v Renaultu.

Hledáme nové redaktory
Web RACE-F1.com hledá nové redaktory a zájemce o tuto činnost! Více podrobností se dozvíte na tomto odkazu
Sdílejte na:
Zavřít