Webber nesouhlasí s návratem Bahrajnu

Webber nesouhlasí s návratem Bahrajnu

Pilot stáje Red Bull vyjádřil rozčarovanost nad rozhodnutím Bernieho Ecclestona, jež umožnilo vrátit Velkou cenu Bahrajnu do kalendáře letošního ročníku vozů Formule 1.

FIA před dvěma dny oznámila, že Velká cena Bahrajnu, jež byla pro politické nepokoje z původního termínu zrušena, se pojede 30. října, přičemž Velká cena Indie se přesuna až na prosinec. Mark Webber je ovšem skeptický a nemyslí si, že návrat závodu do kalendáře již letos je dobrým nápadem.

„Můj názor jsem vyslovil již v únoru letošního roku a nic jsem na něm nezměnil,“ řekl australský pilot. „Rozhodnutí jsem přijal, ale budu velmi překvapen, pokud bude chtít někdo riskovat bezpečnost všech tím, že uspořádá Grand Prix v Bahrajnu.“

Svůj názor vyslovil také na profilu sociální sítě Twitter: „Když jsou v zemi nepokoje a spousta zraněných lidí, jsou zde důležitější věci, než-li sport. Věřím tedy, že bude učiněno správné rozhodnutí.“

„Bahrajn je atraktivní země a věřím, že se sem Formule 1 jednou vrátí, ovšem nemyslím si, že v současné době je to ta nejlepší příležitost,“ řekl Australan pro webové stránky týmu. „Jako závodník s tímto rozhodnutím rozhodně nejsem spokojený a v Sakhiru bych se opravdu necítil bezpečně. Navíc mám dojem, že uspořádání Velké ceny v těchto končinách ještě více rozvíří politickou situaci,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít