Webber: Klíčové jsou první stinty

Webber: Klíčové jsou první stinty

Australský závodník se domnívá, že lepší výsledky v kvalifikaci a zlepšení výkonu v prvních stintech jednotlivých závodů jej může opět katapultovat na první místa startovního roštu.

Pilot Mark Webber nezískal za celou letošní sezonu zatím jediné vítězství, přičemž do konce tohoto ročníku zbývají už jen dva závody. Australan se domnívá, že jeho největšími slabinami jsou výkony v kvalifikaci a první stinty, na čemž by chtěl v samotném závěru ještě zapracovat.

„První stinty závodu jsou jednou z nejdůležitějších částí celého závodního víkendu. Stačí zde udělat malou chybu a ztratíte několik pozic, naopak zde můžete také hodně získat. Bohužel v letošní sezoně se mi právě v této části závodu příliš nedaří,“ přiznal Webber.

„Nesmíme se vzdávat naší naděje na úspěch, na začátku sezony jsme měli problémy při zastávkách v boxech, což nás teď již netrápí, nyní ale zase jde o špatné starty do závodů. Je to jako nesložené puzzle, které musíte dát dohromady, abyste následně mohli podat co nejlepší výkon. Rád bych v závěru sezony získal alespoň jedno vítězství,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít