Webber: Je těžké něco předpovídat

Webber: Je těžké něco předpovídat

Podle pilota stáje Red Bull je velmi těžké předpovědět, jak si jeho stáj bude vést příští týden ve španělské Valencii, kde loni tento tým vyhrál.

Australský závodník je jedním ze sedmi pilotů, kteří v letošním ročníku dokázali ve Velké ceně zvítězit. Vzhledem k neuvěřitelně vyrovnanému startovnímu poli není vůbec nereálné, že se i ve španělské Valencii dočkáme na nejvyšším stupínku pilota, který letos ještě nevyhrál.

„Samozřejmě, že předpovídat jakýkoli výsledek před nadcházejícím závodem by byla sebevražda, v prvních sedmi závodech vyhrál sedm různých závodníků, to se nikdy v historii nestalo, Formule 1 je neuvěřitelně vyrovnaná a tvoří si nyní skvělé jméno,“ říká Mark Webber.

Hlavním cílem bude pro závod ve Valencii především upevnění postavení v obou šampionátech. „Chci si dobrým výsledkem v nadcházejícím závodě udržet dobrou pozici v pořadí jezdců, jakákoli ztráta by mě v závěru sezóny mohla velmi mrzet, samozřejmě i tým si chce v Poháru konstruktérů udržet co nejlepší pozici.“

Podle německého závodníka Sebastiana Vettela bude ve španělské Valencii důležitý především co nejlepší výsledek v kvalifikaci, protože na tomto okruhu je poměrně těžké předjíždět a závody jsou tak kvůli tomu často označovány za neuvěřitelně nudné. „Valencie patří mezi nejrychlejší městské okruhy ve Formuli 1, předjíždět se zde dá, ale jen s určitým rizikem,“ tvrdí.

Sdílejte na:
Zavřít