Webber hodnotí úvod sezóny

Webber hodnotí úvod sezóny

Australský závodník a pilot stáje Red Bull Racing se nechal slyšet, že tým nemůže dosavadní výsledky ve Velkých cenách vyčítat nikomu jinému, než sám sobě. I nadále ale zůstává ve hře.

Ačkoli z pole position do každého letošního závodu startoval jeden z dvojice závodníků Red Bullu, tým se zatím dočkal jen jediného vítězství a na špici tabulky obou pohárů se prozatím dívá s určitým odstupem. I tak si ale Mark Webber hlavu neláme. Podle něj totiž stačí, když se stáj bude i nadále soustředit na svou práci a neustále pracovat na rozvoji letošního monopostu.Může to trvat jen jeden závodní víkend,“ odpověděl Australan na otázku, kdy Red Bull opět naváže na formu z konce loňské sezóny. Bodovací systém umožňuje opravdu velmi rychlé posuny. Stačí jedna chyba, nebo naopak jeden povedený závod a vše může být jinak.

Je jasné, že se nám v průběhu prvních závodů sezóny nedařilo, ale budeme se snažit i nadále pracovat na našem rozvoji a pokud vše půjde tak jak má, brzy budeme patřit mezi týmy bojující o vítězství,“ řekl dále bývalý pilot Williamsu. Věc se má tak, že v rukou máme nevybroušený diamant. Náš vůz potřebuje odstranit ještě několik chyb a pokud se nám to podaří, není co řešit.“

Vůz je rychlý všude, na rovinkách i v pomalých pasážích, na vodě i na suchu. V tom problém rozhodně není. Některé stáje se totiž potýkají s tím, že jejich monopostu se daří jen na některých typech okruhů,“ pokračoval na sponzorské akci Webber. Máme před sebou ještě velký kus práce a také opravdu silnou konkurenci. Až nadcházející závody napoví, jak se bude letošní ročník vyvíjet, ale již teď víme, že se může jednat o velmi povedenou sezónu,“ dodal Mark Webber.

Sdílejte na:
Zavřít