Vyhození Masiho problémy F1 nevyřeší, varuje Brundle

Vyhození Masiho problémy F1 nevyřeší, varuje Brundle

FIA a F1 byly po celý minulý rok kritizovány za nekonzistentní rozhodnutí ze strany sportovních komisařů, přičemž vrcholu bylo dosaženo minulý měsíc v závěrečném závodu sezóny v Abú Zabí.

Masi dovolil vozům, které byly o kolo zpět, mezi vedoucím pilotem Lewisem Hamiltonem a druhým Maxem Verstappenem, aby odjely a zařadily se na své pozice, přičemž pak Velká cena pokračovala zbývajícím jedním kolem.

Verstappen na čerstvých pneumatikách předjel Hamiltona a vyhrál šampionát, k velkému rozhořčení Mercedesu, který měl pocit, že protokoly o restartu nebyly řádně dodrženy.

FIA zatím nesdělila, jak to bude s Masiho pozicí pro rok 2022. Brundle si ale myslí, že jestli nakonec zůstane, nebude to mít vůbec jednoduché.

„Pokud FIA a F1 chtějí, aby Michael Masi zůstal, a pokud chce Michael Masi zůstat, zjevně mu zbývá jen jeden život.“ Takže nevím, jestli je to všestranně udržitelné,“ řekl Brundle pro Sky F1.

„Kým byste ho nahradili? Dejte si pozor, co si přejete, takhle bych to řekl.“

Masi nastoupil na pozici ředitele závodu F1 na začátku roku 2019 po náhlém úmrtí Charlieho Whitinga.

Brundle si myslí, že nejlepším způsobem, jak zajistit konzistentnost a rozhodování na úrovni, je rozdělit Masiho odpovědnost mezi více lidí.

„Vím naprosto jistě, že výměna Michaela Masiho problém nevyřeší,“ řekl. „Na jednoho člověka je to příliš mnoho práce, a v sezóně s 23 závody to ještě poroste.“

„Když se vrátíme do dnů s 16 nebo 18 závody s Charliem a Herbiem [Blashem]. Charlie startoval závody a Herbie byl fakticky ředitelem závodu, dokavaď se Charlie nevrátil ze startovací tribuny.“

„Měli vše pod kontrolou, ale teď vše roste, takže jestli Masi zůstane, potřebuje kolem sebe nějaké pomocníky, a mám pocit, že přesně na to se v tuto chvíli dívají.“

„A kdo by vlastně teď sám chtěl vstoupit na jeho místo?“

Sdílejte na:
Zavřít