Vítejte na počátku nové éry

Vítejte na počátku nové éry

Je to neuvěřitelné, letos je to přesně 10 let od vzniku stránek s doménou www.race-f1.com. Rádi bychom, spolu s Vámi, oslavili toto výročí a rozhodli jsme se připravit pro Vás nový projekt. Doufám, že se Vám s námi bude líbit i nadále.
Nejedná se jen o nový design, ale jde o úplně nový systém a nové funkce. Pokud budete mít jakékoli připomínky, náměty, zprávy či dotazy, určitě mi napište zprávu tady na stránkách a nebo na email josef.vitak@race-f1.com.

Dovolte mi, abych s Vámi prošel naší historií.

Éra 2000 – 2003

Všechno vzniklo už před rokem 2000, kdy jsem se pokoušel dělat nějaké stránky o Formuli 1, ale vlastní start www.race-f1.com začal v roce 2000 zakoupením této domény.

První stránky jsem se pokusil vytvořit sám a sám jsem psal zprávy z dění Formule 1.

 

Éra 2004 – 2007

Další éra začala v podstatě kvůli mému závodění v šampionátu Grand Prix Legends přes internet. Tam jsem se seznámil s Martinem Šváchou (Maxem) a v roce 2004 jsme se domluvili, že pro mě udělá nové stránky s redakčním systémem. Grafiku vytvořil další účastník, závodů GPL, Michal Beran. Ten je v současnosti grafik některých hodně známých tuzemských i zahraničních her.

V té době už přišli i redaktoři a tak jsem na psaní článků nebyl sám.

Jenže doba šla dál a Max si začal vydělávat tvorbou stránek a já nechtěl investovat do nového redakčního systému, který už byl nutností a tak pomalu přišla další éra.

Éra 2008 – 2009

Mezi redaktory, kteří psali články se objevil i Dan Merta (VonTrips), který se nabídnul, že by zkusil vytvořit nový redakční systém a mohl by ho použít jako školní práci. Stalo se a tak vznikly nové stránky, ke kterým jsem grafiku vymyslel sám.

Jenže doba, jak známo, jde pořád dopředu a bylo potřeba dál vyvíjet systém. Jenže, z pochopitelných důvodů, na to VonTrips přestával mít čas. A tak jsem se loňský rok rozhodnul udělat výběrové řízení na tvůrce nového systému. Představu o tom jak by vše mělo vypadat jsem měl a dalo by se říci, že opět díky GPL jsem našel toho správného člověka. Zeptal jsem se mezi bývalými kolegy ze závodů a ozval se mi Bronislav Robenek, který mi dal kontakt na svého syna Bronislava Robenka mladšího. Ukázalo se, že on je ten správný člověk na stvoření nové éry.

2010 nová éra

Právě dnes tedy začíná nová éra a další řádky, jak doufám, budeme psát společně s Vámi vážení čtenáři.

Sdílejte na:
Zavřít