Virtuální trable: Pagenaud musel během závodu měnit simulátor

Virtuální trable: Pagenaud musel během závodu měnit simulátor

Jezdci se během své kariéry potýkají s celou řadou problémů, ať už se jedná o klasické problémy s motorem, nebo o něco neobvyklejšího, jako například zaseknutý klíč pod pedálem. Během pandemie ale jezdci přesedlali ze skutečných monopostů do těch virtuálních – i ty si pro ně ale připravily zajímavá překvapení.

Šampion IndyCar a loňský vítěz Indy 500 Simon Pagenaud se zúčastnil společně s týmem Penske letošního virtuálního závodu 24h Le Mans. Kvalifikace se americkému týmu příliš nezdařila, z 30 vozů třídy LMP se kvalifikovali na 27. místě.

Smůla se na americký tým nelepila jen v kvalifikaci, ani v závodě to neměla čtveřice závodníků jednoduché. S neobvyklým problémem se musel vypořádat Simon Pagenaud.

Francouz musel vůz odstavit stranou. Na vině byl technický problém – přestal mu fungovat volant. Naštěstí byl vychytralý Pagenaud řádně připraven. V přímém přenose odpojil svůj simulátor a vyměnil jej za náhradní. Vše trvalo jen několik sekund.

„To byl nejspíše jeden z nejvíce stresujících momentů, které jsem zažil,“ prozradil po zastávce v boxech vysmátý Pagenaud. „Mám štěstí, že jsem se připravil, měl jsem náhradní sedačku a náhradní volant od kamaráda, kdyby se mi náhodou něco přihodilo.“

Po výměně simulátoru zajel Pagenaud do boxů. Sedačku přenechal kolegovi Juanu Pablu Montoyovi, musel totiž zkontrolovat nastavení volantu. Posádka nakonec dojela na 27. příčce.

A pak že nebere virtuální závodění vážně

Francouzský „kanárek“, jak ho kvůli barvě monopostu přezdívá český komentátor Martin Straka, svým odhodláním překvapil. Na začátku května totiž rebelující Pagenaud doslova sejmul Landa Norrise ve virtuálním Indy 500.

Pagenaud mohl virtuální závod vyhrát, o vítězství se ale hlásil také speciální host z formule 1 Lando Norris. Francouz skončil po krátkém souboji ve zdi, načež si dojel do boxů nechat opravit auto. Po návratu na trať chtěl Norrise úmyslně zpomalit.

Pagenaud, který byl o kolo pozadu, sundal nohu z plynu na výjezdu z poslední zatáčky a Norris do něj ve vysoké rychlosti narazil.

„Řekl mi, že chtěl zajet do boxů a zpomalit mě, aby vyhrál Askew,“ prozradil na streamu Norris, který se s oblíbeným jezdcem IndyCar po incidentu spojil. „Nechtěl, abych vyhrál, chtěl mě jen zpomalit a zajet do boxů. Jenže to skončilo takhle.“

Po zhlédnutí opakovaných záběrů Norris s úsměvem naznačil, že ho Pagenaud vyřadil schválně. Zasmál se tomu a dodal: „What a loser.“

Sdílejte na:
Zavřít