Villeneuve pro Red Bull: Vyhoďte Albona a přiveďte Vettela

Villeneuve pro Red Bull: Vyhoďte Albona a přiveďte Vettela

Mistr světa z roku 1997 Jacquese Villeneuve poslal do Red Bullu celkem jasný vzkaz: „Vyhoďte Albona a vezměte zpět Vettela.“ Tento názor zastává z důvodu, že podle něj Němec dokáže vytěžit maximum z monopostu, který navrhne Adrian Newey.

Poslední dny se okolo Sebastiana Vettela rojí spousta spekulací, kam v následující sezoně zamíří. Dohoda má být údajně na spadnutí s Racing Pointem, kde by měl Vettel nahradit Sergia Péreze. Více bychom se o možném spojení Racing Point – Vettel měli dozvědět v následujícím týdnu, kdy má britský tým oznámit, zda Vettela angažuje.

Jacquese Villeneuve, bývalý pilot formule 1 a mistr světa, ale vydal o Vettelovi a jeho dalším angažmá jasné vyjádření, které směřovalo k bývalému zaměstnavateli Vettela, Red Bullu. Kanaďan totiž řekl, že by se Němec měl vrátit tam, kde slavil své nejlepší úspěchy, a to z důvodu, že jako jeden z mála dokáže výborně pracovat s monoposty od legendárního Adriana Neweyho.

Podle Villeneuva by měl Vettel nahradit od následující sezony Alexandera Albona, který není schopný využít potenciálu z monopostu Red Bullu.

„Verstappen má s vozem problémy, ale Albon je ještě daleko za ním. Vozy od Adriana Neweyho je vždy obtížné řídit, protože navrhuje svá auta na hranici limitů. Sebastian Vettel v minulosti prokázal, že má vozy od Adriana plně pod kontrolou. Právě díky tomu by byl pro Verstappena dokonalým týmovým kolegou. Red Bull by navíc měl po hodně dlouhé době dva řidiče, kteří dokážou jet na hranici limitů vozu.

Je tedy otázkou, zda Helmut Marko, poradce týmu Red Bull, vyslyší tyto slova od Villeneuva. Spíše to tak nebude, protože celý tým Alexandera Albona chválí a do světa interpretuje zprávy, že o Vettela zájem nemají. Je tedy pravděpodobnější, že v sezoně 2021 uvidíme německého závodníka za volantem týmu Aston Martin.

Sdílejte na:
Zavřít