Villeneuve o Räikkönenovi: Tahle sezona by mohla být jeho

Villeneuve o Räikkönenovi: Tahle sezona by mohla být jeho

Finský závodník měl v Austrálii opravdu vydařený víkend, který dal příslib tomu, že by mohl být zpět v boji o příčky nejvyšší. Jacques Villeneuve věří, že v tomto duchu by mohla probíhat celá letošní sezona. Ovšem interní situace v týmu mu to příliš neulehčuje.

Kimi Räikkönen je momentálně nejstarším pilotem na startovním roštu. 38 letý závodník může být se vstupem do letošního ročníku spokojený. V kvalifikaci porazil svého týmového kolegu Sebastiana Vettela a mohl startovat z druhé pozice. Do cíle však dojel až jako třetí, i přesto je to skvělý výsledek. Tímto dokázal, že rozhodně nepatří do starého železa a je ve skvělé formě. To si myslí také Villeneuve, který dokonce tvrdí, že by si mohl Räikkönen letošní sezonu podmanit.

„Počínaje pátečním tréninkem byl rychlý a cítil se lépe než Sebastian (Vettel), což znamená, že mu auto sedí,“ zhodnotil šampion z roku 1997, podle kterého by to „mohl být jeho rok“. Jediné, co by mu mohlo stát v cestě, je aktuální politická situace ve Ferrari, které spíše vsází na německého závodníka. Minulý rok pasovala tradiční stáj z Maranella Vettela na jezdce č.1 relativně brzy. Villeneuve si uvědomuje, že toto by se mohlo zase opakovat, proto musí Räikkönen vyhrát co nejdřív: „Musí ihned na začátku roku získat své první vítězství.“

Pokud se tak nestane, nahraje tím Vettelovi do karet. Na Albert Parku byl ovšem vítězství velmi blízko, ale závod z jeho pohledu neprobíhal optimálně. Klíčovým okamžikem byla fáze virtuálního safety caru, díky níž se i přes zastávku v boxech Vettel udržel na čele. Kdyby však Vettel zajel ke svým mechanikům ještě před aktivací VSC, tak by se po Němcově výjezdu z pitline dostal zpět na druhé místo. Ovšem na kdyby se nehraje…

Rodák z finského Espoo si vysloužil slova chvály i od úřadujícího mistra světa a druhého muže v cíli v Melbourne Lewise Hamiltona, podle kterého jel jeho rival z Ferrari „fantasticky“ a „po celý víkend byl rychlý“. Zároveň však zdůrazňuje, že Vettel nezajel v kvalifikaci perfektní kolo.

Zda jeden z nejoblíbenějších pilotů na startovním roštu dokáže dlouhodobě držet krok se svým parťákem a ostatními piloty ze špičky, se uvidí teprve během následujícího víkendu v Bahrajnu.

Sdílejte na:
Zavřít