Villeneuve: Ferrari uspěchalo Leclercovo angažmá, nezvládá ho

Villeneuve: Ferrari uspěchalo Leclercovo angažmá, nezvládá ho

Ferrari podle šampiona z roku 1997 nezvládá situaci mezi svými jezdci. Ambiciózní a rychlý Leclerc měl prý ještě rok počkat.

Charles Leclerc byl již po první sezóně u Sauberu povýšen do závodní sedačky Ferrari na místo Kimiho Räikkönena.

Už ve druhé velké ceně v Bahrajnu se přitom dočkal své první pole position a nebýt technické závady, vyhrál by také závod.

Monačan zatím jezdí tak dobře, že Ferrari směrem k němu v prvních čtyřech podnicích již třikrát použilo týmovou režii. Villeneuve přitom tvrdí, že tento fakt pouze dokazuje, že tým situaci nezvládá.

„Leclerc je rychlý, on osobně je připravený,“ chválí mladíka Kanaďan. „Je to Ferrari, které není na takovou situaci připravené.

Když se na to podíváte z Leclercova pohledu, je skvělé tu letos být, pro něj je to úžasné a on ukázal, že je nesmírně rychlý.“

Villeneuve dodal, že Ferrari mohlo s Leclercovým angažmá ještě rok počkat a docílit situace podobné té u Mercedesu.

„Už Leclerca měli (v juniorském programu), takže mu mohli dát smlouvu na roky 2020 a 2021 a ještě si na rok nechat Kimiho, protože letos mohou bojovat,“ řekl.

„Pak by byli všichni spokojení, protože by tak získali čas, takhle jim to všechno rozhodí. Jenže to, jak funguje Ferrari, jak funguje Seb, on okolo sebe potřebuje určitou lásku a tohle prostě nebyl správný tah.

Podívejte se, co udělali u Mercedesu a jak jsou letos silní. Kdyby si tam dali (Estebana) Ocona, Lewis by reagoval stejně. Chtěl by ho okamžitě zaživa sežrat a zničit ho.

S Bottasem je tam ale respekt a i když oba mají dvě vítězství, nezdá se, že by to Lewise štvalo. Třeba s Nikem (Rosbergem) to takhle nebylo.“

Villeneuve poukazuje také na skutečnost, jak se v současné situaci Vettel v porovnání s Leclercem přísně hodnocen veřejností.

„Pokud si poslechnete fanoušky, nebo vlezete někam na fórum, ani za tu chybu v kvalifikaci Leclerc není kritizován,“ říká Kanaďan. „Kdyby to byl Vettel, okamžitě by ho zničila jak média, tak všichni ostatní, úplně za stejnou chybu.

Myslím, že to má ve finálně špatný dopad na tým.

Sebův smyk v Bahrajnu vycházel přesně z toho, pak týmová režie v Číně. A stejně tak Leclercova nehoda v kvalifikaci, chtěl ukázat, že je v týmu jedničkou. Nakonec to poškozuje celý tým.

Snad se to vyváží, protože to měli být oni, kdo měl vést před Mercedesem a namísto toho mají zatím jen tři pódia, to je všechno.“

Sdílejte na:
Zavřít