Více zdravého rozumu při trestání za prohřešky pod červenými vlajkami, apeluje Ricciardo

Více zdravého rozumu při trestání za prohřešky pod červenými vlajkami, apeluje Ricciardo

Daniel Ricciardo nesouhlasí se současným systémem udělování penalizací za prohřešky pod červenými vlajkami.

Sebastian Vettel dostal v Austinu penalizaci odsunu tří míst na startu za to, že v očích komisařů nezpomalil pod červenými vlajkami během prvního tréninku dostatečně rychle.

Německý závodník se brání, že zpomalil, nicméně nezabrzdil natolik, aby se dostal do minimálního stanoveného limitu stanoveného Mezinárodní automobilovou federací.

Také australský závodník se dostal v úvodním závodu sezony na domácí půdě v Melbourne do podobné situace. Podle něj není způsob, jakým se letos penalizace udělují, ideální.

„Stejně jako v mém případě, tak ani v jeho (Vettelově) to nebylo kvůli stojícímu auto na trati. Nejednalo se o skutečné nebezpečí, neboť jsem stál na štěrku. Takže by měl zvítězit zdravý rozum,“ zhodnotil pilot Red Bullu.

„Ale aby to bylo vůči mě férové, komisaři uvažovali takto: Na začátku roku jsme dali penalizaci Ricciardovi, takže by nebylo férové, kdybychom ji za ten samý prohřešek Vettelovi nedali.“

Je podle vás trest férový? #USGP https://t.co/f6ct1gfksb

— SvětFormule.cz (@svetformule) 20. října 2018

„Svým způsobem komisařům tleskám, že to udělali. Ale celkově vzato, nikdo z nás by za to neměl dostávat penalizace.

Neměli bychom překračovat rychlost, ale není to ten případ, kdy by někdo stál na trati. To je jiný příběh.“

Letos doznalo pravidlo ohledně červených vlajek změny. Když jsou vyvěšeny, pilot musí zpomalit mezi posty maršálů nad stanovený minimální čas. Údaje může sledovat na svém volantu.

 „V mém případě jsem na pravidlo jednoduše zapomněl,“ přiznal rodák z Perthu, který za svůj prohřešek ve volném tréninku dostal trest v podobě poklesu tří míst na startu do Velké ceny Austrálie. „Zpomalil jsem, ale zapomněl jsem sledovat deltu. Takže jsem zpomalil tak, jak jsem uznal za bezpečné, ale nebylo to pod delta časem.“

„Mé úmysly byly správné. Je to pravidlo a je dostatečně férové – možná je to věc na penalizaci. Možná by to mělo být jen na pokárání. Netuším.“

Sdílejte na:
Zavřít