Vettel: Zatím nevyužívám svůj potenciál naplno

Vettel: Zatím nevyužívám svůj potenciál naplno

Sebastian Vettel si je vědom, že zatím „nejel na svém maximu“, jelikož způsob, jakým se vůz Ferrari chová na trati, je „nepřirozený“.

Ferrari se nedaří přenést svoje tempo z předsezónních testů na dobré výsledky ze závodů a na tratích, na kterých bylo více konkurenceschopné, Bahrajn a Ázerbájdžán, Vettel nebyl rychlejší než jeho týmový kolega Charles Leclerc.

Vettel během posledních dvou závodů dvakrát obsadil třetí příčku a v Poháru konstruktérů je před Charlesem Leclercem. Vettel ale věří, že Ferrari potřebuje vyšší výkon k poražení Mercedesu.

„Potřebujeme lepší tempo, to je jasné,“ řekl Vettel. „Potřebujeme být rychlejší. Vypadá to, že je pro nás složitější dostat auto do správného okna, zatímco pro ně je to možná o něco málo jednodušší.

Zvláště na tratích, jako je Baku se musíte v autě cítit sebejistě. V tomto bodě já zatím nejsem. Cítím, že nejezdím nejlépe jako mohu, jelikož auto se nechová a nereaguje tak, jak bych čekal. Myslím, že se chová nepřirozeně.“

Vettelovy nejvyšší úspěchy z letošní sezóny nejsou tak působivé, jako Leclercovy. Pětibodová ztráta je částečně vysvětlena týmovou režií, která byla použita na Leclerca během VC Austrálie a VC Číny.

Leclerc zatím pro Ferrari získal jedinou pole position, konkrétně na okruhu v Bahrajnu, kde byl Vettel druhý, ale po souboji s Hamiltonem se roztočil a přišel o šanci na dobrý výsledek. Leclerca připravil o vítězství problém s elektronikou.

„V tento moment se necítím nespokojený s vozem,“ odpověděl Leclerc na otázku, zda se s vozem SF90 cítí stejně nekomfortně jako Vettel.

„Možná potřebujeme zapracovat na samotném závodu. Myslím, že auto se během kvalifikace chová skvěle, ale během závodu mám trochu problémy s vyvážením. To jsou ale jen drobnosti a věřím, že když na tom zapracujeme, dokážeme to vyřešit.“

Vettel souhlasí s tím, že jeho vrcholy z letošní sezóny jsou nižší, jelikož jezdí více opatrně. Důvodem je nespokojenost s chováním vozu.

„Když vám chybí výkon, váš úsudek je obvykle správný, nemůžete riskovat, jinak přijdete o auto,“ řekl Vettel. „Zdá se mi, že během prvních závodů jsem byl citlivější, než tomu bylo během testů. Během testů to bylo fajn, ale to už je dávno. Musíme se dívat kupředu, musíme zlepšit přístup, způsob, kterým pracujeme, abychom byli rychlejší.“

Sdílejte na:
Zavřít