Vettel se Whitingovi omluvil, Marko ho zkritizoval

Vettel se Whitingovi omluvil, Marko ho zkritizoval

Sebastian Vettel během posledních kol VC Mexika neměl zrovna vybraný slovník a zanadával si i na Charlieho Whitinga. K oběma pilotům Red Bullu se přidal s kritikou i Helmut Marko, který řekl, že toto chování není přípustné pro čtyřnásobného mistra světa.

V posledních kolech závodu na okruhu bratří Rodriguezových sváděl Němec parádní souboj o pódiové umístění s Maxem Verstappenem, který si  v úplném finiši zkrátil první zatáčku přes trávník. Verstappenovi tým nařídil, aby Vettela pustil, jenže ten si jel v klidu dál. Zatímco za ním jedoucímu Vettelovi bouchly nervy poté, co mu Ferrari dvakrát do vysílačky řeklo, že by ho pilot Red Bullu měl pustit, ale ten na to vůbec nereagoval. Vettel dal svůj nesouhlas jasně najevo. Pořádně si zanadával a létala pěkně sprostá slova. Dokonce to od něj schytal ředitel závodů Whiting.

„Víš ty co? Tady je zpráva pro Charlieho: Na*** si. Vážně. Na*** si,“ křičel značně vytočený a frustrovaný Němec do vysílačky, načež dostal příkaz od šéfa týmu Maurizia Arrivabeneho, aby se zklidnil.

Těsně po závodě se šel za své jednání omluvit přímo Whitingovi. Jenže ten nejprve nevěděl, za co se Vettel omlouvá, protože rádiovou komunikaci neslyšel.

„Ihned jsem šel za ním (Whitingem). Nechápu, proč děláte takové dusno a pokládáte tuhle otázku. Nebylo správné to říkat. Stejně tak v obraně emocí a adrenalinu, který byl vysoký, nechápu, proč mě tlačíte do kouta a nutíte mě, abych odpověděl na něco, co se pak budete snažit překroutit. Z úcty k němu jsem šel za ním a řekl mu, co jsem udělal. Je si toho vědom, a tak to je,“ uvedl Vettel , který na otázku, jak na to reagoval Whiting, jen suše odvětil: „To není vaše věc.“

S Vettelem si o jeho počínání promluvil i sám Arrivabene, který prozradil, že se za všechno omluvil a slíbil, že se nic takového v budoucnosti opakovat nebude.

„Se Sebastianem jsme si  o tom promluvili a tím to hasne. Nemusím na veřejnosti říct, co s jezdci dělám. Sám se omluvil  a jsem si jistý, že už se to znovu nestane,“ ujistil Arrivabene, jehož tým je nyní na třetím místě v Poháru konstruktérů.

Od pilotů Red Bullu si vysloužil pořádnou sprchu kritiky. Podle Verstappena by se měl vrátit do školy a Ricciardo byl toho názoru, že si jeho bývalý týmový kolega podium nezaslouží. Nakonec z něj byl sesazen po penalizaci i Vettel a ze třetího místa se radoval právě Australan. K nim se přidal i poradce stáje energetického giganta Helmut Marko, podle kterého chování Vettela během Velké ceny Mexika bylo nepřípustné.

„Pro čtyřnásobného mistra světa je to nedůstojné. Jeho výběr slov rozhodně nebyl prvotřídní,“ zhodnotil Marko výstup devětadvacetiletého rodáka z Heppenheimu.

Sdílejte na:
Zavřít