Vettel se přiblížil zákazu startu

Vettel se přiblížil zákazu startu

Němec se v úvodu závodu na Monze roztočil. Při návratu na trať přitom trefil Lance Strolla, za což dostal 10 sekund stop&go a 3 trestné body.

Sebastian Vettel se výrazně přiblížil zákazu startu ve velké ceně. Jeho nebezpečný návrat po smyku ve Velké ceně Itálie, při kterém trefil Lance Strolla, mu totiž vedle desetisekundové penalizace stop&go vysloužil také tři trestné body.

Čtyřnásobný mistr světa se tak dostává do vypjaté situace, dohromady má už totiž aktuálně celkem 9 trestných bodů. Nachází se tedy tři body od maxima, jehož naplnění znamená pro jezdce zákaz startu v následujícím závodě.

Vettel dostal od sportovních komisařů dva trestné body v loňské VC USA za příliš rychlou jízdu během červených vlajek. Letos v Kanadě obdržel dva body za nebezpečný návrat před Lewise Hamiltona, na Silverstonu pak další dva přibyly za kolizi s Maxem Verstappenem.

Body mají roční lhůtu, za prohřešek v Austinu tedy vyprší letos k 19. červnu. Znamená to tedy, že pokud Němec v nadcházejících třech závodech v Singapuru, Rusku a Japonsku přidá tři body, dostane se k hranici maxima.

Dva trestné body dostal v Itálii za nebezpečný návrat také Lance Stroll, jenž se tak dostal na aktuálně druhý nejvyšší počet mezi jezdci ve startovním poli. Kanadský pilot Racing Pointu má na své licenci 7 trestných bodů.

Sdílejte na: