Vettel: Schumacher nejlepší jezdec všech dob i přes Hamiltonovy úspěchy

Vettel: Schumacher nejlepší jezdec všech dob i přes Hamiltonovy úspěchy

Sebastian Vettel říká, že jeho „hrdina“ Michael Schumacher zůstává nejlepším závodním jezdcem, kterého kdy viděl, přestože Lewis Hamilton dorovnal jeho rekord v počtu vítězství.

Hamiltonův triumf na Velké ceně Eifelu dorovnal Schumacherův úspěch s 91 vítězstvími. Podle toho, jak má Brit nakročeno, to vypadá, že ve zbývajících závodech sezóny 2020 rekord překoná.

Ale zatímco Vettel říká, že nemá nic jiného než obdiv k tomu, čeho dosáhl Hamilton ve své kariéře, věří, že Schumacher zůstává o krok výš než kdokoli jiný, koho kdy viděl závodit.

Myslím, že nemohu dostatečně respektovat jeho úspěchy,“ řekl Vettel o Hamiltonově rekordním vítězství.

Bylo to číslo v mé hlavě, o kterém jsem si myslel, že už nikdy nebude překonáno a ani se mu nikdo nevyrovná. Myslím si, že si můžeme být zcela jisti, že toto číslo překročí.

Přesto musím říci, že Michael bude vždy můj hrdina. A myslím, že Michael měl v sobě něco, co jsem dosud u jiného řidiče neviděl.

Vettel říká, že jeho obdiv Schumacherových dovedností byl umocněn tím, když viděl, jak jezdí nejen v F1, ale i v motokárách, nebo jako jeho kolega na Race of Champions.

Domnívám se, že byl lepší než kdokoli jiný, koho jsem zatím viděl,“ řekl. „Věřím, že měl přirozený talent, který je velmi obtížné vysvětlit.“

Myslím, že pokud jste ho viděli jezdit na motokárách, nemůžu posoudit, jak tomu bylo v jeho začátcích, ale ve vyšším věku. Byl jsem rád, že jsem se k němu několikrát připojil v Race of Champions. Umožnilo mi to vidět jeho dovednosti a řízení auta nejen v F1.“

A jak zážitky z motokár, tak závod Race of Champions si myslím, že poukázal na jeho přirozený talent, který jsem, jak jsem již řekl, zatím u nikoho jiného neviděl.“

Kromě toho měl neuvěřitelnou pracovní morálku, rozhodně je za jeho úspěchem kombinace obou těchto vlastností.“

Vettel však objasňuje, že jeho názor na to, jací oba řidiči doopravdy jsou, může být ovlivněn také dobou, ve které se na oba jezdce díval.

Vzhlížel jsem k Michaelovi, když jsem byl dítě, k Lewisovi jsem nevzhlížel jako dítě, poněvadž jsem s ním závodil,“ řekl. „Takže jde o jinou situaci.

Pravděpodobně za dalších 10, 15 nebo 20 let budu k jeho úspěchům mít větší obdiv. Když jstestále aktivní jezdec, tak se spíše díváte na sebe a ne tolik na ostatní. Jak jsem řekl, za to čeho dosáhl, k němu nechovám nic jiného než respekt a obdiv.

Sdílejte na:
Zavřít