Vettel pomýšlel na výhru, Leclerc pouhé zklamání

Vettel pomýšlel na výhru, Leclerc pouhé zklamání

Sebastian Vettel věří, že pozdní přechod na suché pneumatiky mohl dát Ferrari šanci na výhru ve VC Turecka. Nicméně z třetího místa má radost. To stejné se nedá říct o jeho stájovém kolegovi, mladý Monačan byl ze svého výkonu zklamaný.

Sebastian Vettel (3.)

Vettel získal v neděli v Istanbul Parku své první umístění na stupních vítězů v sezóně 2020, když v předposlední zatáčce uzmul třetí místo svému kolegovi Charlesi Leclercovi.

Německý jezdec se v úvodním kole vyšvihl z 11. na 4. místo a v deštivém počasí se uměl vyhnout chybám, čímž si vysloužil třetí místo.

Bylo to docela intenzivní, docela dlouhé, ale nakonec to dobře dopadlo,“ řekl Vettel.

Měl jsem opravdu dobré úvodní kolo a myslím, že jsem se ocitl na čtvrté příčce. S pneumatikou do extrémního mokra jsem byl docela spokojený, pak jsme přešli na přechodnou směs, ze začátku to bylo trochu obtížnější, ale ke konci jsem v nich nacházel potřebnou přilnavost.“

V posledním kole to bylo velmi intenzivní. Trochu překvapení, když jsem se nakonec dostal na stupně vítězů. Myslím, že to byl opravdu příjemný závod, i přes tak nepříjemné podmínky.“

Vettel na cestě za třetím místem využil strategii dvou pit stopů, v závěrečných fázích však uvažoval o přechodu na suchou směs, když se na trati objevila sušší stopa. Byl ale varován týmem, který se obával deště v posledních několika kolech Velké ceny.

Vettel řekl, že si myslel, že přechod na suché pneumatiky mohl zajistit Ferrari reálnou šanci vyhrát.

Dvacet kol před koncem jsem přemýšlel o variantě s pneumatikami do sucha, protože okruh neustále vysychal a mé pneumatiky byly opotřebované, když tak nad tím přemýšlím, tak jsem vlastně z přechodných pneumatik udělal pneumatiky do sucha,“ řekl Vettel.

Myslím, že jde jen o to, že si je nikdo neodvážil nasadit kvůli obavám z deště, který nakonec stejně nepřišel.

Chtěl jsem je vyzkoušet, věřím, že by to byla šance na výhru, ale ano, stejně jsem s třetím místem spokojený.“

Vettel byl na začátku posledního kola na čtvrté příčce, to se však změnilo, když se jeho stájový kolega snažil předjet mexického jezdce Racing Pointu Sergia Péreze. V desáté zatáčce ztratil kontrolu nad svým vozem a byl nucen opustit ideální stopu, což ho nakonec stálo umístění na stupních vítězů.

Viděl jsem, že Charles byl docela blízko Sergiovi, tým mi také sdělil, že Sergio zápasí s pneumatikami,“ vysvětlil Vettel.

Viděl jsem, jak ti dva přede mnou bojovali o druhé místo. Pak jsem uviděl Charlesovu chybu, probrzdil v desáté zatáčce a já věděl, že to je má příležitost.

Málem se mi podařilo předjet i Péreze. Myslím, že z jeho pneumatik taky moc nezbylo.“

Charles Leclerc (4.)

Třiadvacetiletý Monačan neměl moc pozitivních slov ve svém repertoáru. Na dotaz, jak hodnotí svůj výkon v závodě, odpověděl:

Byl jsem rychlý celý závod, všechno nám vycházelo. Pit stopy byly dobré, bohužel když na tom nejvíce záleželo, tak jsem to pokazil a přišli jsme tím o drahocenné druhé místo, které jsem mohl získat.“

Bohužel chyba, kterou jsem udělal v několika posledních zatáčkách mě stála stupně vítězů, jsem sám se sebou zklamán, je to škoda i vůči týmu.“

Pilot Scuderie Ferrari nezapomněl pogratulovat jak svému kolegovi, tak i sedminásobnému mistru světa Lewisi Hamiltonovi.

„Rozhodně jsem ale rád za Sebastiana, který si v této těžké sezóně tohle třetí místo rozhodně zasloužil.“

„Taktéž bych chtěl pogratulovat Lewisi Hamiltonovi, který dnes psal historii, sedmý titul je něco neskutečného.“

 

Sdílejte na:
Zavřít