Vettel po vypadnutí z Q2: Leclerc je na „úplně jiné úrovni“

Vettel po vypadnutí z Q2: Leclerc je na „úplně jiné úrovni“

Sebastian Vettel říká, že jeho týmový kolega Ferrari Charles Leclerc je prostě na „jiné úrovni“, po dalším frustrujícím kvalifikačním výsledku na Velké ceně Portugalska.

Leclerc dokázal obsadit čtvrté místo na startovním roštu, potvrdil tím nedávný pokrok Ferrari, na druhé straně Vettel měl potíže se zahřátím svých pneumatik v Q2 a skončil na 15. místě.

Poté, co mluvil se společností Sky Germany o rozdílu mezi ním a Leclercem, řekl, že jeho týmový kolega byl na míle daleko.

Není to jen tak, že by mě porazil, je úplně někde jinde, co se týče rychlosti,“ řekl. „Snažím se ze všech sil. Myslím, že kola, která jsem zajel a že jsem s nimi spokojený, jsou stále příliš pomalá. V tuto chvíli nemohu dělat nic jiného, ​​než pokoušet se o co nejlepší výsledek, co můžu.“

Vettel se pokusil zajet rychlý čas v Q2 na středně tvrdých pneumatikách, ale jeho úsilí bylo marné. A i když bylo jeho tempo na měkkých v Q1 dostatečné, aby prošel dále, stále si myslí, že udělal správnou věc, když se v obou pokusech odhodlal k středně tvrdým.

Po prvním pokusu jsem měl ve skutečnosti docela dobrý pocit,“ řekl. „Ale ve druhé jízdě se pneumatiky vůbec nedostaly na teplotu.“ Kola se mi „kousla“ hned v 3. zatáčce a kolo tím již bylo pokažené.

Němec prohlásil, že nemá odpověď na to, proč tyto potíže nastaly, vzhledem k tomu, jak dobře se cítil při prvním pokusu o rychlé kolo.

Nevím, proč bylo pro mě tak těžké dostat pneumatiky na tu správnou teplotu. Jak jsem řekl, auto se chovalo dobře, když jsem to poprvé vyjel z garáže.“

Myslel jsem, že se středně tvrdými pneumatikami budu moct snadno zopakovat čas z Q1.  To byl cíl, který se nakonec ukázal pořádně obtížný.

Vettel uvedl, že nechtěl zkoušet měkké pneumatiky, protože se mu z tréninku neosvědčily, strašně rychle se začaly rozpadat.

„Celý víkend jsem trochu bojoval s měkkými pneumatikami,“ řekl. „Pneumatiky se strašně rychle deformovaly a nedalo se na nich odjet dobré kolo.“

Střední pneumatika se zdála být odolnější. Hned při prvním pokusu jsem měl z nich lepší pocit. Pak jsem si myslel, že zajet potřebný čas bude hračka. Ale nedařilo se mi je dostat na optimální teplotu.

Sdílejte na:
Zavřít