Vettel: Mám štěstí, že jsem se roztočil jen jednou

Vettel: Mám štěstí, že jsem se roztočil jen jednou

Sebastian Vettel celkem ironicky poznamenal, že z pouhého jednoho roztočení může mít radost, jelikož byl jeho vůz neřiditelný. Do cíle závodu dojel čtyřnásobný mistr světa na desátém místě.

Po kvalifikační mizérii Ferrari startoval Vettel z 11. místa, ale po startu se dokázal dostat do bodované desítky. Po první safety car fázi byl dokonce na 8. místě.

V 31. kole se Vettel dotahoval na dvojici Leclerca a Sainze, kteří jeli před ním. Ve třetí zatáčce probrzdil a do Sainze narazil. Jeho nástupci u Ferrari se nic nestalo, Vettel ale skončil v již tradičních hodinách.

„Abych byl upřímný, mám štěstí, že jsem se roztočil jen jednou,“ poznamenal po závodě Vettel. „Bylo to složité, dostal jsem se velmi blízko ke Carlosovi – myslím, že to byl Carlos, prostě k jednomu z mclarenů – a chtěl jsem zůstat v těsné blízkosti, ale ztratil jsem kontrolu nad zádí vozu.“

„Popravdě, dnes mi to ujelo několikrát, takže jak říkám, z pouhého jednoho roztočení se můžeme radovat.“

Zatímco se Vettel trápil, jeho týmový kolega dokázal dojet na překvapivém druhém místě. Příští týden ale může být vše jinak.

„Nevíme, jak to bude příští týden vypadat. Musíme vše zanalyzovat, auto bylo opravdu neřiditelné.“

„Snažil jsem se ze všech sil, samozřejmě nám pomohly safety cary, ke konci závodu to bylo opravdu zajímavé. Nebyl to ale výsledek, jaký bych si přál.“

Ferrari avizovalo, že očekávaná vylepšení přiveze až do Maďarska, kde se jede za dva týdny. S ohledem na současnou formu týmu by ale mohlo dojít k uspíšení a k rychlému nasazení už během GP Štýrska, která se jede příští týden opět na Red Bull Ringu.

Sdílejte na:
Zavřít