Vettel k Astonu Martinu? Dohoda je na spadnutí

Vettel k Astonu Martinu? Dohoda je na spadnutí

Vícero zdrojů hovoří o tom, že je dohoda mezi Sebastianem Vettelem a Astonem Martinem na spadnutí. Čtyřnásobný šampion ve čtvrtek povede interview s Martinem Brundlem, ve kterém by mohl prozradit své budoucí plány.

Po oznámení Vettelova odchodu z Ferrari se diskutuje o tom, kam čtyřnásobný mistr světa zamíří. Sám Vettel se tento čtvrtek zúčastní interview s Martinem Brundlem. Mnozí novináři věří, že Vettel oznámí své plány.

Německý závodník vyvrátil, že by měl v dohledné době potvrdit spekulace o konci kariéry. Podle německého bulvárního časopisu Bild dostal vítěz 53 GP nabídku od Lawrence Strolla. Příští rok by mohl vystřídat Sergia Péreze v kokpitu Racing Pointu, respektive budoucího Astonu Martinu.

Podobná prohlášení mají jeden háček – Pérez má s Racing Pointem dlouholetou smlouvu a nahradit Lance Strolla nepřipadá z logických důvodů v úvahu.

Vettelův příchod k Astonu Martinu několikrát vyvrátil šéf týmu Otmar Szafnauer. Ten tvrdí, že stáj ze Silverstone nemá pro Němce místo.

„Těší nás, že si Racing Point spojují s čtyřnásobným šampionem, možná je to kvůli tomu, že je naše auto rychlé,“ pronesl v pátek před GP Štýrska Szafnauer. „Máme smlouvu s oběma našimi jezdci, takže nemáme místo.“

Pérezův odchod se zdá být nepravděpodobný, jelikož byl jedním z důležitých členů diskuse o koupi Force Indie Lawrencem Strollem v roce 2018. Různé zdroje se ale domnívají, že je v Mexičanově kontraktu klauzule, která umožňuje Racing Pointu jej předčasně nahradit.

Zatímco byl Racing Point považován za tým, který má k zisku mistrovského titulu daleko, u Astonu Martinu tomu může být jinak. Lawrence Stroll pomáhá zvednout legendární automobilku zpět na nohy a stejný plán má i pro tým formule 1.

Další zajímavou glosou je fakt, že pokud by Vettel k budoucímu Aston Martinu přešel, měl by díky blízké spolupráci s Mercedesem možnost v následujících sezónách získat sedačku u stříbrných šípů.

Sdílejte na:
Zavřít