Vettel dává Ferrari ultimátum, v obrat ještě věří

Vettel dává Ferrari ultimátum, v obrat ještě věří

Po slibné formě v předsezónních testech začala sezóna 2019 velmi nepovedeně. Po šesti závodech nemá tým jediné vítězství, pouze velkou ztrátu na Mercedes.

Sebastian Vettel věří, že se Ferrari ještě může vrátit do letošního boje o mistrovské tituly. Dává ale týmu jasné ultimátum, do kdy je možné situaci ještě zvrátit.

Ferrari bylo po předsezónních testech favoritem, z prvních šesti velkých cen však nevytěžilo ani jedno vítězství, zatímco Mercedes si připsal pět doublů v řadě. V Poháru konstruktérů ztrácí na svého konkurenta 118 bodů, Vettelovi chybí na lídra jezdeckého šampionátu Lewise Hamiltona 55 bodů.

„Myslím, že nemusíte být géniové, musíme to zvládnout nejpozději do léta,“ řekl o otáčení vývoje Němec. „OK, už teď je vlastně léto, ale před letní přestávkou musíme být ve velice, velice dobré formě, abychom pak jí mohli využít a ve druhé polovině to otočit.

Nejsem příliš ve stresu. Postupujeme krok za krokem a máme na cestě pár věcí. Myslím, že rozumíme tomu, co auto potřebuje. Některé věci jsme schopni zvládnout v krátkém časovém horizontu, jiné jsou zřejmě dlouhodobější.

Myslím, že velice rychle v rámci těchto týdnů zjistíme, jak na tom jsme.“

Sdílejte na:
Zavřít