Vettel: Byly konflikty, kterých jsem se neměl účastnit

Vettel: Byly konflikty, kterých jsem se neměl účastnit

Sebastian Vettel se v sebereflexi obrací na své (ne)úspěchy u Ferrari a uznává své selhání tím, že nebyl schopen vybojovat titul mistra světa za tuto stáj, i když na svém kontě má již tituly čtyři.

Vettel uvedl, že nelituje svého pětiletého působení ve Ferrari. V rozhovoru s Tomem Clarksonem v podcastu „F1 Beyond The Grid” přiznal, že si své působení v italském týmu představoval trochu jinak a není spokojen se svými výsledky.

„Jsou věci, které jsem měl udělat lépe, věci, které jsem možná měl vidět dříve; konflikty, kterých jsem možná neměl být součástí.”

Němci se nedařilo prosazovat svůj hlas ve vysoce politickém prostředí v Maranellu a připouští, že mohl v zákulisí udělat některé věci jinak.

Sebastian vždy vzhlížel k Michaelovi Schumacherovi, který byl jeho vzorem už od malička. Když se Seb stal součástí týmu červených, jeho cílem bylo dokázat to samé co jeho idol. Chtěl povznést Ferrari na mistrovský vrchol a vybojovat vítězství. To se Michaelovi povedlo hned 5krát v řadě (2000-2004), ale Sebastianovi ani jednou…

Čtyřnásobný mistr světa se ale rozhodl obrátit list ve své kariéře poté, co dostal ve Ferrari výpověď. Od nové sezóny bude součástí týmu Lawrence Strolla. I přestože Aston Martin je momentálně mnohem menší než Ferrari, Vettela nejvíce láká nový začátek a těší se na nové výzvy v „zábavném projektu“.

„A zní to jako zábavný projekt a něco, o čem jsem se nakonec rozhodl, že chci být jeho součástí. Současný Racing Point se velmi liší od Ferrari, ale budoucí Aston Martin se významně rozvine.”

Jezdec držící rekord nejmladšího mistra světa v historii formule 1 zároveň věří, že zkušenost reprezentace červeného monopostu pro něj byla velmi užitečná a je připraven pomoci v rozvoji i ostatním týmům.

„Ať se stalo cokoliv, mě to také posunulo o další krok vpřed a na další úroveň.“

„Nejprve se bude dít spousta věcí a myslím si, že je to neuvěřitelně náročná cesta pro celý tým. A já toho budu součástí, doufám, že mohu přispět spoustou věcí a být užitečný pro tým v autě i mimo něj.”

Sdílejte na:
Zavřít