Vettel by mohl nahradit Marka jako poradce Red Bullu

Vettel by mohl nahradit Marka jako poradce Red Bullu

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel by se podle odborníka Teda Kravitze mohl do paddocku vrátit už koncem letošního roku, a to namísto Helmuta Marka v pozici poradce Red Bullu.

Podle odborníka Teda Kravitze brzy uvidíme Sebastiana Vettela v paddocku, ačkoliv si nemyslí, že se vrátí jako pilot. Němec, který poslední dva roky strávil za volantem Aston Martinu, získal mezi lety 2010 az 2013 čtyři mistrovské tituly v řadě s Red Bullem. S formulí 1 se rozloučil na konci roku 2022.

„Možná, že letos uvidíme překvapivý návrat Sebastiana Vettela, ale ne jako pilota,“ řekl Ted Kravitz pro Sky Sports. „Pevně věřím, že už se rozhodl neřídit, a jako čestný člověk, kterým vím, že je, si nemyslím, že by nás zklamal tím, že přijde a řekne, víte co, nemyslel jsem to vážně, tak jdeme na to, vracím se jako pilot. A všichni řeknou, počkat, však už jsme ti dali sbohem,“ prohlásil.

Sebastian Vettel už dříve řekl, že je otevřený jednorázovému návratu na svůj oblíbený okruh v Suzuce, pokud by ho bylo potřeba. Ale Ted Kravitz vysvětluje, že jej vidí, jak se vrací do Red Bullu, kde nahradí Rakušana Helmuta Marka, který stáj provází již dlouhou dobu. Helmut Marko dohlíží na program rozvoje jezdců, díky kterému se například Sebastian Vettel dostal do formule 1.

Další projekt, který by mohl Sebastiana Vettela nalákat, je místo v managementu formulového týmu Audi, který se plánuje připojit do formule 1 v roce 2026. Ale Ted Kravitz si myslí, že Red Bull je pravděpodobnějším cílem. „Možná Audi, možná, ale myslím, že se vrátí zpátky do Red Bullu. Myslím, že nahradí Helmuta Marka, to je mnohem pravděpodobnější. Jako jejich poradce pro motorsport,“ prohlásil.

Sdílejte na:
Zavřít