Verstappenův hlavní mechanik oznámil odchod z Red Bullu

Verstappenův hlavní mechanik oznámil odchod z Red Bullu

Dlouholetý hlavní mechanik Maxe Verstappena Lee Stevenson oznámil, že po VC Austrálie opouští červené býky. Britský mechanik byl výraznou tváří garáže Red Bullu a s dnes již trojnásobným mistrem světa spolupracoval již od jeho debutu v rakouské stáji při VC Španělska 2016.

Dominance Maxe Verstappena v nedávné době znamenala, že nizozemský pilot již má na svém kontě 56 vítězství a je na třetím místě v počtu vítězstvích za Lewisem Hamiltonem (103) a Michaelem Schumacherem (91).

Lee Stevenson přes Instagram oznámil, že jeho cesta u Red Bullu skončila a chce se přesunout do týmu na „druhém konci“ startovního roštu. Podle spekulací by se tak měl přestěhovat do Sauberu.

„2006-2024. Red Bull byla to úžasná jízda, moc vám děkuji. Byla to neuvěřitelná cesta, na kterou jsem velmi hrdý. To, čeho jsme dosáhli, bylo monumentální a něco, co bych si v roce 2006 nikdy nedokázal představit. Toto je konec části A, část B mého života začíná v pondělí. Ještě jednou vám všem děkuji.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lee Stevenson (@f1leeroy)

Největší hvězdný moment britského mechanika přišel před VC Maďarska 2020, kdy Max Verstappen naboural v přípravných kolech před startem závodu a mechanici Red Bullu dokázali opravit poškozené zavěšení na startovním roštu během 20 minut. Nizozemec tak mohl odstartovat do závodu a dojel na druhém místě.

Sdílejte na:
Zavřít