Verstappen: Vettel se omluvil za nehodu

Verstappen: Vettel se omluvil za nehodu

Jezdec Red Bullu Max Verstappen řekl, že se jeho soupeř z Ferrari Sebastian Vettel hned po konci VC Velké Británie omluvil za společnou nehodu.

Verstappen se během 37. kola dostal před Sebastiana Vettela při souboji o třetí místo, ten se ale pokusil na vnitřku zatáčky Vale dostat zpět. Vettel ale probrzdil a narazil do bránícího Verstappena.

Kontakt způsobil propad jezdce Red Bullu na konečné páté místo. Vettel se propadl z bodovaných příček kvůli poškození a následně dostal penalizaci 10 míst za jeho roli během incidentu.

Kamery zaznamenaly, že hned po závodě Vettel přišel za Verstappen a oba si podali ruce.

„Myslím, že špatně vyhodnotil brzdění, ale už jsem s ním mluvil, omluvil se hned, jakmile vystoupil z auta a to je vše,“ řekl Verstappen. „Je to neuspokojující, ale nedá se to změnit.“

Vettel bezprostředně po kolizi zpochybnil Verstappenovo bránění v týmové vysílačce, ale po dokončení závodu a rozhovoru s týmem uznal svoji vinu na kolizi.

Když vysvětloval svůj pohled na nehodu médiím, Vettel řekl: „Myslel jsem, že na vnitřku je volno, ale nebylo. Chvíli to vypadalo, jako by se stahoval do středu trati, ale pak zůstal nalevo a já už byl moc blízko, abych se vyhl srážce.“

Na otázku, jaký je jeho pohled na penalizaci, kterou obdržel, Vettel řekl: „Je to v pořádku, byla to moje chyba.“

Kolize roztočila Verstappenův Red Bull, což vedlo k tomu, že ho obrubník vymrštil do vzduchu.

Vesrtappen, který skončil 9 sekund za pódiovým umístěním, řekl, že pro něj bylo trochu překvapením, že nemusel odstoupit.

„Posilovač řízení více či méně selhal, takže to pro mě bylo dost těžké cvičení, sedadlo vyskočilo, takže se hodně pohybovalo,“ vysvětlil.

„Difuzor byl rozbitý, podlaha byla rozbitá, pod ní jsem viděl, jak odpadávají kusy. Nebylo to dobré.

Auto nebylo takové, jaké by mělo být, takže jsem rád za páté místo.“

Sdílejte na:
Zavřít