Verstappen věří, že ve středu sezóny může bojovat o vítězství

Verstappen věří, že ve středu sezóny může bojovat o vítězství

Max Verstappen doufá, že Red Bull bude v druhé části sezóny připraven vyhrávat závody, jelikož zatím se jen snaží dohnat své rivaly Ferrari a Mercedes.

Jelikož tým musí upravit šasi a Honda má stále hodně prostoru na čem pracovat po výkonnostní stránce, Verstappen myslí, že je nereálné očekávat něco jiného.

Holanďan si však myslí, že by Red Bull mohl být silný ve střední části sezóny, jelikož se zde nacházejí tratě, na kterých je tento tým silný. Pomoct by měly i změny na voze a pohonné jednotce.

Před Jumbo Racing Days, které se budou konat na trati v Zandvoortu, řekl: „Myslím, že potřebujeme větší počet koní, ale jsme o něco blíže. Musíme udělat i změny na voze abychom byli opravdu konkurenceschopní. Uvidíme.

Doufám, že v druhé části sezóny nebudeme muset říkat, že můžeme vyhrát jen na tratích bez dlouhých rovinek.

Pořád ztrácíme čas na rovinkách, to je fakt. Zvláště v porovnání s Ferrari. Někde našli další výkon, nikdo ale neví kde. Splnili svůj úkol a my si musíme být jistí, že se se šasi a motorem dokážeme přiblížit.“

Přestože si uvědomuje, že se Red Bull musí posouvat kupředu, řekl, že je spokojený se svými dosavadními výsledky, díky kterým si drží 3. pozici v Poháru jezdců.

„Celkově můžeme být spokojeni s našim začátkem,“ řekl. „Myslím, že nikdo neočekával, že bychom teď vyhrávali závody, myslím, že to není reálné. S novým dodavatelem motorů to vždy trochu trvá.

Jsem velmi spokojen s Hondou. Motor je skvěly, co se týče spolehlivosti. Výkon by mohl být vždy lepší, ale toho jsme si vědomi. Pracují na tom velmi usilovně, nemůžeme si stěžovat.

Po vozové stránce můžeme získat další přítlak. Hlavně ale potřebujeme konzistentní vyvážení během závodů. Momentálně se z toho snažíme získat co to jen jde.“

Na otázku ohledně boje o titul v roce 2020 Verstappen řekl: „Ještě je raná fáze sezóny a zatím jsme na třetím místě v Poháru konstruktérů. Vše je zatím možné. Musíme si být jistí, že uděláme dobrá vylepšení na autě a na motoru, poté bude vše možné.“

Jumbo Racing Days se budou konat na slavném holandském okruhu během 18. a 19. května.

Sdílejte na:
Zavřít