Verstappen: Tíha nizozemského závodu není na mých bedrech

Verstappen: Tíha nizozemského závodu není na mých bedrech

Dvojnásobný mistr světa Max Verstappen odmítá, že by se na VC Holandska musel potýkat s dalšími očekáváními a tvrdí, že nemá tíhu na svých bedrech. VC Holandska se do kalendáře F1 vrátila v sezóně 2021 v důsledku zvýšeného zájmu fanoušků o královnu motorsportu a Maxe Verstappena.

Max Verstappen vyhrál oba předchozí ročníky z pole position a stal se tak jediným jezdcem ve startovním poli, který v Zandvoortu zvítězil. V letošním roce má Red Bull velmi dominantní vůz a očekává se, že Nizozemec zkompletuje hattrick.

„Upřímně si myslím, že je to skvělé, nepřináší to pro mě žádnou tíhu nebo tlak navíc, je jen úžasné, že je to možné. Myslím, že nikdo tak před 10 lety ani nepomyslel na to, že by se tady jela velká cena, a že jsme toho teď schopni, je prostě fantastické a doufám, že to bude ještě nějakou dobu pokračovat. Pro mě je úžasné být tady, vidět všechny fanoušky a jet na tak neuvěřitelné trati,“ řekl Max Verstappen.

Červení býci vyhráli před letní přestávkou všechny závody a vytvořili nový rekord v počtu po sobě jdoucích vítězství jednoho týmu v historii královny motorsportu. Už se začaly tvořit domněnky, že by monopost RB19 mohl být tak dominantní, že by vyhrál všechny závody v letošní sezóně.

„Prostě se snažíme pokračovat ve stejných výkonech, to by bylo hezké, ale samozřejmě po letní přestávce nikdy nevíte, jak se do toho dostanete zpátky, také trať a počasí, které hlásí, že by mělo být záludnější. Uvidíme, máme dobré auto, opět jde o to dát všechno dohromady, abychom měli dobrý víkend,“ pokračoval dvojnásobný mistr světa.

Zatímco Red Bull vyhrál třináctkrát za sebou, Max Verstappen se pokusí v neděli vyrovnat rekordní bilanci Sebastiana Vettela, který vyhrál devětkrát za sebou v sezóně 2013. Pětadvacetiletý pilot ale popřel, že by se on nebo tým upínali k tomu, aby si udrželi svoji neporazitelnost.

„Upřímně řečeno, nemyslím si, že bychom o tom příliš přemýšleli, protože se chceme dívat dopředu a přivést na trať co nejrychlejší auto. Myslím, že každý se snaží vždy připravit tímto způsobem, a samozřejmě tu chceme vyhrát, v tom není žádné tajemství,“ dodal pilot Red Bullu.

Sdílejte na:
Zavřít