Fan-store.cz

Verstappen se z nehody poučí, věří Grosjean

Verstappen se z nehody poučí, věří Grosjean

Romain Grosjean se vrátil k nehodě s Maxem Verstappenem z Velké ceny Monaka. Francouzský pilot věří, že jeho mladý kolega se z kolize poučí a nic podobného se už nebude opakovat.

Grosjean se svým Lotusem kroužil na desáté pozici, v 64 kole závodu ale došlo ke kolizi, když jej zezadu sestřelil Max Verstappen. Francouzský pilot v závodě mohl pokračovat, zatímco jeho sedmnáctiletý kolega vůz Toro Rosso zapíchl do bariéry a závod pro něj skončil.

Grosjean svůj vůz dovezl do cíle na dvanácté příčce a krátce po skončení velké ceny se nehoda začala vyšetřovat. Verstappen se nechal slyšet, že se francouzský závodník pokusil o jakýsi test jeho brzd, což ale jezdec Lotusu vehementně popřel.

„Samozřejmě to není pravda, čeho bych tím dosáhl?“ bránil se Grosjean. „V Monaku je poměrně snadné udržet i rychlejší vůz za vámi. Rozhodně jsem se nesnažil jej testovat. To dokazuje i fakt, že jsem do první zatáčky brzdil o pět metrů dříve,“ uvedl Francouz.

„FIA celý incident důkladně vyšetřovala a nevím, co mi v tu chvíli vadilo více. Jestli kolize, která mě stála mistrovské body, nebo fakt, že jsem byl vyšetřován za něco, co rozhodně nebyla moje vina.“

Pilot Lotusu také dodal, že incident z posledního závodu je součástí vývojové křivky Maxe Verstappena a že sedmnáctiletý závodník se z toho dokáže poučit. „Max zkrátka jel příliš agresivně na nesprávném místě okruhu a oba jsme na to doplatili. Věřím, že se z toho dokáže poučit. Je to velmi talentovaný jezdec,“ dodal.

Sdílejte na: