Verstappen se nezúčastnil testů Red Bullu na Silverstonu

Verstappen se nezúčastnil testů Red Bullu na Silverstonu

Red Bull se dnes účastní filmovacího dne na Silverstonu. S letošním vozem se však sveze jen Alexander Albon – jeho týmový kolega se nebude moci kvůli restriktivním opatřením testů zúčastnit.

Red Bull během čtvrtečního dne využil práva na filmovací den, během kterého může odjet 100 km s aktuálním monopostem. Tým otestoval nové antivirové protokoly a snažil si navyknout na závodní tempo.

Předsezónních jízd se však zúčastnil jen Alexander Albon, jeho týmový kolega Max Verstappen se do Velké Británie nedostal. Restriktivní opatření nařizují, že každý, kdo vstoupí na území Velké Británie, musí na dva týdny do povinné karantény.

Sportovcům budou udělovány v následujících týdnech výjimky, aktuálně ale tato nová pravidla neplatí. Tým ale ničeho nelituje, jelikož absolvoval jen 100 km se speciálními pneumatikami, nemá smysl vystavovat potenciálnímu riziku nákazy oba piloty.

Verstappen se na závodní trati sveze teprve příští týden v pátek v rámci 1. volného tréninku GP Rakouska.

Kromě Red Bullu se testu s letošním vozem zúčastnil Racing Point a AlphaTauri. Bývalé Toro Rosso jezdilo během středečních testů na Imole s dvěma vozy – kromě současného vozu testoval i s monopostem z roku 2018.

S dva roky starými závodními speciály absolvovalo přípravné testy i Ferrari, Renault a Mercedes.

Sdílejte na:
Zavřít