Verstappen Ricciardovi výrazně utekl, chválí Marko

Verstappen Ricciardovi výrazně utekl, chválí Marko

Úvod sezóny 2018 byl pro Nizozemce problematický, postupně se ale zvedl a v závěru ročníku dokázal být nejsilnějším pilotem za šampionem Lewisem Hamiltonem.

Max Verstappen zaznamenal velké zlepšení a dokázal výkonnostně výrazně utéct svému dosavadnímu týmovému kolegovi Danielu Ricciardovi, tvrdí poradce Red Bullu Helmut Marko.

Verstappen s Ricciardem byli během svého společného působení u Red Bullu vesměs vyrovnanými soupeři, po odchodu Australana k Renaultu však Marko tvrdí, že Nizozemec si postupně upevnil pozici jednoznačně lepšího jezdce.

„Je tam určitý rozdíl,“ řekl Marko. „V kvalifikaci byl odstup od Ricciarda větší. V závodech je také o něco rychlejší.

Zvláštní je, že Max někdy po trati víc klouže, ale přesto udrží pneumatiky naživu. Je tam posun. Když k nám přišel, ještě na tom takhle nebyl.

Ve druhém roce (2017) Ricciardo trochu ztratil, ale uvědomil si to a intenzivně pracoval se svým fyzioterapeutem a na dalších věcech na sobě, takže se Verstappenovi zase přiblížil. Ve druhé polovině sezóny 2018 mu ale Verstappen jednoznačně utekl.“

Nizozemec skončil v loňském roce na celkovém čtvrtém místě v šampionátu, nebýt však kolize s Estebanem Oconem na Interlagosu, mohl být třetí. Navíc i úvod sezóny ovlivnily karamboly s Lewisem Hamiltonem, Sebastianem Vettelem a Ricciardem či havárie v Monaku.

„Základními problémy byly nedostatek sebeovládání a netrpělivost,“ hodnotí Marko. „Podstatné je, že je Verstappen dost rychlý. Nemusí neustále dokazovat, že je nejrychlejší. Nemá to zapotřebí. Už teď má image, že je v duelu lepší si s ním nezahrávat.“

Sdílejte na:
Zavřít