Verstappen prodloužil s Red Bullem do roku 2028

Verstappen prodloužil s Red Bullem do roku 2028

Tým Red Bull Racing oficiálně oznámil, že poslední mistr světa Max Verstappen kývl na nový dlouhodobý kontrakt. 24letý Nizozemec tak zůstane s týmem z Milton Keynes minimálně do roku 2028.

Verstappen zahájil svou spolupráci s Red Bullem v polovině roku 2014. Po pouhém roce a půl, během kterého jezdil za Toro Rosso, byl povolán do služeb hlavního týmu a od roku 2016 je stálým jezdcem Red Bullu.

Holanďan od té doby vyhrál 20 velkých cen a loni v kontroverzním finále porazil Lewise Hamiltona a získal svůj první titul mistra světa.

Obě strany uvedly, že by se rády dohodly na novém dlouhodobém kontraktu, jelikož původní smlouva končila na konci roku 2023. To je nyní dokončeno.

„Opravdu si užívám být součástí týmu, takže bylo lehké rozhodnutí zůstat do roku 2028,“ řekl.

„Miluji tento tým a minulý rok byl prostě neuvěřitelný. Našim cílem od roku 2016, kdy jsme se dali dohromady, bylo vyhrát šampionát a to se nám povedlo, takže našim novým cílem je dlouhodobě udržet na autě jedničku.“

Šéf týmu Christian Horner dodal: „Mít Maxe podepsaného do konce roku 2028 je opravdovým prohlášením o společném zájmu spolupracovat.

„Naše bezprostřední soustředění je na obhajobě Maxova titulu, ale tato dohoda také ukazuje, že je součástí dlouhodobého plánu.

„S divizí Red Bull Powertrains, která pracuje na motorech podle nových regulí platných od roku 2026, jsme se chtěli ujistit, že pro tento vůz máme zajištěného nejlepšího jezdce na startovním roštu.“

Sdílejte na:
Zavřít