Verstappen nesdílí otcovy pochybnosti, tvrdí Horner

Verstappen nesdílí otcovy pochybnosti, tvrdí Horner

Jos Verstappen se nedávno nechal slyšet, že je velmi skeptický ohledně Maxovy šance zabojovat příští rok o titul, pokud se v týmu něco nezmění. Podle šéfa stáje Christiana Hornera ale mladý Verstappen otcovu skepsi nesdílí.

Verstappenův otec Jos v rozhovoru pro nizozemskou televizi neskrýval skepsi ohledně Maxovy ambice na zisk titulu mistra světa v nadcházející sezóně, pokud Red Bull nezmění svůj přístup.

Šéf týmu Christian Horner naopak prozradil, že je Verstappen projektu oddaný a věří v lepší zítřky. Tato slova vyřkl po návštěvě týmu v továrně Hondy, kde se projednávaly plány na příští sezónu.

Horner se ani nebál porovnat Maxe Verstappena s jeho otcem: „Max se od svého otce velmi liší. Více vidí do budoucna.“

„Byl v Sakuře a viděl, co se chystá, všiml si oddanosti Hondy, která svou účast v šampionátu bere vážně. V továrně vše vidíte, takže si myslím, že se otcové někdy zbytečně rozvášní.“

Verstappenova současná smlouva s týmem vyprší na konci příštího roku. Red Bull se nechal slyšet, že by si Maxe rád ponechal i do budoucna, zvlášť po obrovských změnách v roce 2021.

Kromě Verstappena vyprší smlouvy mnohým předním jezdcům, takže můžeme předpokládat, že nás na trhu s jezdci čeká řádná rošáda. Spekulace o různých přestupech nás tak neminou již na začátku sezóny 2020.

„Budeme to muset příští rok všichni řešit,“ reagoval Horner na otázku ohledně vyjednávání nových smluv. „Jak Maxovi, tak i Lewisovi (Hamiltonovi) a Sebastianovi (Vettelovi) vyprší na konci příštího roku smlouva, takže tu máme rovnou tři nebo čtyři velká jména, která budou k dispozici.“

„Každý z nich bude chtít vidět, jak na tom je výkonnost jednotlivých týmů, takže se to začne lámat tak v polovině sezóny.“

Jméno Maxe Verstappena se dlouhodobě spojuje s možným angažmá u stříbrných šípů. Christian Horner se ale nechal slyšet, že Red Bull je pro Holanďana správnou volbou, jelikož mu nabízí ideální podmínky do budoucna.

„Máme to všechno pod kontrolou. Je u nás spokojený. Chce tu dosáhnout svých cílů a je na nás, abychom mu vytvořili platformu, s kterou se mu to může podařit. Doufám a věřím, že se nám to povede,“ zakončil šéf Red Bullu.

Sdílejte na:
Zavřít